Liene Kūle, Hansabank Markets vecākā analītiķe

Par spīti tam, ka tuvojās komercbanku rezervju izpildes termiņš 23.februārī, latu naudas tirgu tas būtiski neietekmēja. Gandrīz visas bankas bija uzkrājušas pietiekoši LB rezervju kontos, tādēļ nebija novērojama pastiprināta aizņemšanās starpbanku tirgū. Aktivitāte LB rīkotajās repo un valūtas swap (mijmaiņas) darījumu izsolēs bija salīdzinoši zema, taču nedēļas pirmajā pusē varēja novērot nelielu latu resursu sadārdzināšanos.

Līdz ar to Overnight RIGIBOR samazinājās līdz 2.60%, nedēļas laikā zaudējot 43 bāzes punktus. Savukārt 3 un 6 mēnešu RIGIBOR indeksi saglabājās līdzšinējie (attiecīgi 3.76% un 4.08%). Par 2 b.p. pieauga 12 mēnešu RIGIBOR (4.38%). Pasaules naudas tirgos procentu likmes galvenajās valūtās saglabājās bez izmaiņām. Tirgus likmes atspoguļo tirgus prognozes par eiro un mārciņas bāzes procentu likmju tālāku pazemināšanu.

Valsts vērtspapīru otrreizējā tirgū bija novērojama ilgtermiņa obligāciju likmju samazināšanās. RFB ir uzsākta arī valsts 10 gadu obligācijas kotācija - cena, salīdzinot ar sākotnējo izsoli ir pieaugusi, norādot uz ienesīguma krituma tendenci nākamajās valsts izsolēs. Valsts budžets janvārī ir pildījies labi, uzrādot līdzekļu pārpalikumu. Taču valdības Saeimā iesniegtais 2003. gada budžeta likumprojekts nemainīgi paredz deficītu 3% no IKP. Paredzams, ka Saeima budžetu varētu apstiprināt nākamās nedēļas laikā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra