Liene Kūle, Hansabank Markets vecākā analītiķe

Nedēļas vidū latu naudas tirgū bija novērojama īslaicīga īsākā termiņa procentu likmju kāpuma tendence. Piektdien Overnight RIGIBOR tomēr atgriezās pie 2.85%, kas bija par 37 bāzes punktiem virs iepriekšējās nedēļas līmeņa. Tā kā dažām bankām bija nepieciešami papildus līdzekļu rezervju izvietošanai, tad aktivitāte LB rīkotajās repo un valūtu swap (mijmaiņas) izsolēs pieauga (kopējais aizņēmumu apjoms sasniedza 41.5 milj. latu). Jāatzīmē 3 mēnešu RIGIBOR indeksa, kas nereti veido kredītlikmes, samazināšanās vēl par 9 bāzes punktiem, līdz 3.66%. 6 mēnešu RIGIBOR saglabājās bez izmaiņām.

Pēc iepriekšējās nedēļas eiro bāzes likmju samazināšanas, tirgus vēl ar vien gaida tālāku procentu likmju kritumu eiro zonā (visdrīzāk kritums par 25 b.p. aprīlī). Nedēļas sākumā tirgus sāka apsvērt arī iespējamu dolāru procentu likmju tālāku kritumu: saistībā ar negatīviem ekonomiskajiem datiem un pieaugošo ģeopolitisko spriedzi, ASV centrālā banka var būt spiesta samazināt vēl vairāk dolāra bāzes procentu likmi. Taču piektdien dolāru LIBOR likmes atgriezās iepriekšējos līmeņos, liecinot, ka tirgus bažas mazinās, cerot uz pozitīvu pavērsienu Irākas jautājumā.

Valsts vērtspapīru otrreizējajā tirgū aizvadītā nedēļa bija samērā mierīga. Nesen izlaistās valsts 10 gadu obligācijas ienesīgums nemainījās (pirkšanas par 5.15%, pārdošanas - 4.8%). Citu īsāka termiņa vērtspapīru kotētās ienesīguma likmes nedaudz samazinājās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra