Liene Kūle, Hansabank Markets vecākā analītiķe

Aizvadītajā nedēļā būtiski pieauga banku aktivitāte Latvijas Bankas rīkotajās repo izsolēs, jo tirgū parādījās pastiprināts pieprasījums pēc latu resursiem. Nedēļas laikā īsākā termiņa latu procentu likmes bija salīdzinoši augsta.

Piektdien Overnight RIGIBOR indekss bija 3.0%, kas ir par 22 bāzes punktiem vairāk nekā nedēļu iepriekš. 3 mēnešu RIGIBOR palielinājās par 5 bāzes punktiem līdz 3.73%, bet 6 mēnešu - samazinājās par 1 bāzes punktu līdz 4.03%. Jāatzīmē arī 12 mēnešu RIGIBOR indeksa visai straujais kritums par 24 bāzes punktiem līdz 4.09%.

Nākamajā nedēļā 3.aprīlī notiks kārtējā ECB monetārā sanāksme. Vairāk nekā puse no Reuters aptaujātajiem ekspertiem prognozē eiro bāzes procentu likmes samazinājumu par 25 bāzes punktiem līdz 2.25%. Eiro zonas vājās ekonomiskās perspektīvas liek domāt, ka šis nebūs pēdējais likmju samazinājums, un nākamajos mēnešos eiro procentu likme varētu sarukt līdz pat 2.0% (pašreiz 2.75%).

Trešdien notikušajā valsts vērtspapīru izsolē tik pārdotas viss piedāvātais 6 mēnešu parādzīmes 3.6 milj. latu apjomā. Pieprasījums piedāvājumu pārsniedza aptuveni 3 reizes, un vidējā ienesīguma likmes bija salīdzinoši zema - tikai 3.04% (iepriekš septembrī 3.44%). Arī nekonkurējošā izsolē tika pārdoti vērtspapīri par 0.98 milj. latiem. Lielais pieprasījums valsts vērtspapīru izsolēs ir pastāvīga tendence pēdējā laikā. Taču 6 mēnešu parādzīmju izsoles rezultātus nevar vērtēt kā precīzu tirgus situācijas attainojumu, jo nelielā izsoles apjoma dēļ tikai dažu tirgus dalībnieku pieprasījums var neadekvāti paaugstināt cenas. RFB kotēto valsts obligāciju ienesīgums būtiski nemainījās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra