Liene Kūle,Hansabank Markets vecākā analītiķe

Aizvadītajā nedēļā saglabājās augsta aktivitāte Latvijas Bankas rīkotajās repo izsolēs, turklāt bankas vairākkārt izmantoja arī valūtas swap (mijmaiņas) darījumus kā latu aizņemšanās metodi. Lai gan tirgū saglabājas liels pieprasījums pēc latu līdzekļiem, nevar runāt par akūtu latu resursu iztrūkumu bankas vēl arvien Latvijas Bankā tur vairāk rezervju nekā tām ir noteikts. Nedēļas laikā īsākā termiņa latu procentu likmes vēl ar vien bija salīdzinoši augstas. Overnight RIGIBOR indekss nedēļu noslēdza pie vērtības 2.96%, kas bija tikai par 4 bāzes punktiem zem iepriekšējās piektdienas līmeņa.

3 mēnešu RIGIBOR nedēļas laikā zaudēja 2 bāzes punktus un piektdien bija 3.71%, bet 6 mēnešu samazinājās vēl par 4 bāzes punktiem noslīdot zem 4% atzīmes (3.99%), 12 mēnešu RIGIBOR indekss pēc straujā kritumā iepriekšējā nedēļā nedaudz atguvās, un piektdien bija 4.24%.

Kārtējā Eiropas Centrālās bankas (ECB) sanāksmē eiro bāzes procentu likme tomēr netika samazināta, atstājot to 2.5% līmenī. Lai gan vairāki eksperti prognozēja likmes samazināšanos, tirgus ECB lēmumu uztvēra visai mierīgi. Iespējams, ka ECB ir ieņēmusi nogaidošu pozīciju, un ar lēmumu mainīt likmi nesteigsies līdz nenoskaidrosies Irākas konflikta iznākums. Eiro zonas ekonomiskais stāvoklis ir visai vājš, un tas var būt noteicošais arguments tam, ka ECB galu galā tomēr samazinās eio procentu likmi.

Aizvadītā nedēļa valsts vērtspapīru tirgū bija samērā mierīga bez krasām izmaiņām. RFB kotēto valsts obligāciju ienesīgums būtiski nemainījās. Nedaudz palielinājās 10 gadu obligācijas kotētā pārdošanas ienesīguma likme. Nozīmīgākais notikums, pirms kura tirgū ir visai nogaidošā attieksme, ir aiznākamajā nedēļā paredzētā kārtējā valsts 10 gadu obligācijas izsole. Tajā Valsts Kase piedāvās obligācijas ar nominālvērtību 20 milj latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra