Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

RICI indekss turpināja savu uzvaras gājienu un nedēļas beigās jau bija sasniedzis 427,36 punktu atzīmi, kas ir par 2,28 procentiem vairāk nekā pērn, RFB kopējais apgrozījums un akciju kopējais apgrozījums samazinājās attiecīgi par 11 un 56 procentiem. RFB kopējais apgrozījums noslīdēja līdz 1,53 miljoniem latu, turpretī akciju tirgus saruka līdz 224 tūkstošiem latu.

Fondu tirgu šonedēļ stimulēja ne vien iepriekšējās nedēļas aktīvās inerces atbalss, bet arī vairāki, Latvijas ekonomikai nozīmīgi dati. Vienas no pozitīvajām ziņām bija par eksporta un importa pieaugumu 2003. gada 1. pusgadā par attiecīgi 18,8% un 20,5 procentiem. Tas liecina par valsts tautsaimniecības straujo attīstību. Nākamās ziņas vēstīja par bezdarba samazināšanos līdz 8,5% no darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

Vislielāko apgrozījumu sasniedza Oficiālā saraksta vērtspapīri, no kuriem līderis bija kompānija Ventspils nafta (VNFT). Naftas akciju apgrozījums nedēļas laikā bija vairāk nekā 24 tūkstoši latu un īpašniekus mainīja 21700 vērtspapīru. Cenas izmaiņas pret iepriekšējā perioda beigām bija +0,89% , piektdienas sesiju pabeidzot ar cenu 1,13 lati.

Latvijas Kuģniecības (LASCO) akcijas, neskatoties uz vienu no lielākajiem cenu kritumiem šajā nedēļā, bija otras tirgotākās akcijas šonedēļ. Nedēļas sākumā akcijas tika tirgotas par cenu 38 santīmi, bet jau piektdien to vērtība noslīdēja līdz 35 santīmiem un tika veikti tikai 3 darījumi. Salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas piektdienu, Kuģniecības akciju cenas kritiens bija -2.78%. Pagājušās nedēļas ziņas par kompānijas izcili labo peļņu izrādījās nepietiekami spēcīgas, lai noturētu akcijas vērtību 38 santīmu zonā.

Latvijas Gāze (GAZE) akciju apgrozījums par mainīgām cenām bija 1072 vienības, bet kopumā apgrozījums veidoja 2948 akcijas. Jau kuro nedēļu pēc kārtas tās vērtības pieaugums nedomā apstāties, un arī šonedēļ cena paaugās par pus procentu līdz 5.73

Otrajā sarakstā pēc neliela starpbrīža atkal tikai divas sesijas tika tirgotas Kaija akcijas. Pavisam publiskajā apritē nonāca 2422 akcijas, kuru apgrozījums naudas izteiksmē bija 405 lati. Cena palielinājās par vienu santīmu līdz 0,17 latiem. Šis kāpums lika palielināties visam RICI indeksam.

Par pirmā pusgada finansu rezultātiem ziņoja Latvijas Balzams, peļņa, salīdzinot ar periodu pērn, ir samazinājusies līdz 214 tūkstošiem latu. Balzama vadība to izskaidro ar šogad veiktajām milzīgajām investīcijām (4,8 miljoni latu) un papildus izmaksām. Jaunumi ne visai patika biržas dalībniekiem, kuri vairāk vēlējās pārdot Balzama akcijas nekā pirkt. Rezultātā vērtspapīru cena saruka par 3,03% līdz 96 santīmiem.

Izskatās, ka Latvijas investori ar vien vairāk sāk tiekties pēc perspektīvo farmācijas uzņēmumu akcijām, liekot to vērtībām palielināties. Grindeks akcijas, sasniegušas 52 nedēļu maksimumu, šonedēļ noturējās nemainīgi 83 santīmu līmenī, tiesa, nepārtrauktajā tirgū nenotika neviens darījums, un arī Olainfarm nedēļu pabeidza ar 13% kāpumu līdz 26 santīmiem par akciju, esot ļoti tuvu 52 nedēļu maksimumam 27 santīmi par akciju.

Svarīgākās ziņas no brīvā saraksta bija no Viesnīcas Latvija. Akciju kontrolpaketes īpašnieki ir sākuši akciju atpirkšanu nepārtrauktajā tirgū, nosakot cenu 45 santīmi. Iepriekš akcijas tirgoja par 37 santīmiem. Nedēļas laikā tika atpirktas 13800 akcijas, kas no kopējā izteiktā piedāvājuma virs 280 tūkstošiem nav sevišķi daudz.

Citi lielākie ieguvēji no Brīvā saraksta bija Poligrāfists, cenas kāpums par 6 santīmiem vai 50% līdz 18 santīmiem par akciju un Rīgas juvelierfabrika, vērtība palielinājās par 0,02 latiem vai 33% līdz 8 santīmiem. Zaudētāji Brīvajā sarakstā bija Saldus naftas bāze, kritums par 18 santīmiem vai 22,2% līdz 63 santīmiem par akciju un Olaines kūdra, lejā par 15% vai 0,03 latiem līdz 17 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra