Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa


Beidzot šis ilgi gaidītais "notikums" ir noticis - nedēļas laikā RICI indekss ir samazinājies. Iemesls tam varētu būt tirgus dalībnieku vēlme fiksēt peļņu. Tomēr precīzi to varēs pateikt tikai nākamnedēļ. Lielais pieprasījums pēc akcijām, kas tika piedzīvots trešdien, kad notika lielākais cenu kritums, ļauj cerēt, ka visi šie notikumi neradīs vispārēju un ilgstošu tirgus regresu.

Otrajā maija nedēļā Rīgas Fondu biržā akciju tirgus kopējais apgrozījums automātiskajā tirdzniecības sistēmā sasniedza 189.8 tūkstošus latu, kas ir par 56.5% vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Sesijas vidējais apgrozījums bija ~38 tūkstoši latu. RICI indekss nedēļas laikā samazinājās par 15.65 punktiem (-4.2%, no otrdienas līdz ceturtdienai indekss samazinājās par 7.03%; piektdien atkal nedaudz pieauga). Otrdien tika sasniegts jauns šī gada maksimums - 378.52 punkti. RICI samazinājumu veicināja negatīvo cenu izmaiņu ievērojamais pārsvars pār pozitīvajām cenu izmaiņām.

Latvijas gāzei cena šonedēļ turpināja atrasties ievērojami virs 5.50 latiem, pirmdien un trešdien sasniedzot 5.58 latus (jauns šī gada maksimums). Cena attiecībā pret pagājušo nemainījās. Būtisku jaunu ziņu nebija - tikai turpinājās iepriekšējo nedēļu notikumi. Interesanta bija ziņa, ka LG varētu atkal lūgt tarifu paaugstinājumu. Tirdzniecības amplitūda samazinājās līdz 2 santīmiem, minimālajai darījumu cenai esot 5.55 latu līmenī. Vidējais vienas sesijas tirdzniecības apgrozījums Latvijas gāzes akcijām bija tikai 1145 lati, kas ir ļoti zems rādītājs.

Ventspils naftas akcijas ievērojami atguva ieguldītāju interesi un vidēji vienā sesijā tika tirgotas 6577 latu apjomā. Tirgū visumā bija pozitīvas ziņas - kārtējo reizi kāds izsaka dokumentāli nepierādītus apgalvojumus, ka Aivars Lembergs ir saistīts ar VN kontrolējošajiem ofšoriem. Ventspils naftas akcijas cena pagājušo nedēļ samazinājās par 5.66%.

Latvijas kuģniecības akcijas tika tirgotas ap 30 santīmu līmeni. Pēc pirmdienas vidējās cenas 0.33 lati (atkārtots šī gada maksimums) cena samazinājās līdz samērā ierastajiem 30 santīmiem. Salīdzinot ar pagājušo piektdienu, cena samazinājās par 6.25%. Tirdzniecības aktivitāte ievērojami pieauga (trešo nedēļu pēc kārtas), sasniedzot 7120 latus vidēji sesijā. Visumā apstiprinājās pagājušās nedēļas prognoze, ka cenas kritums nebūs liels - pie tam piektdien cena pat pieauga.

Otrajā sarakstā valdīja pārsvarā nogaidošs noskaņojums. Tāpat kā oficiālajā sarakstā trešdien un nedaudz arī ceturtdien notika peļņas fiksācija, un tirgus noteikti ieies jaunā stadijā, un cerams, ka atkārtotais kāpums būs vismaz tik pat iespaidīgs kā kopš 12. marta piedzīvotais, jo tirgus potenciāls vēl ir samērā liels.

7 no 9 uzņēmumu tirdzniecības apgrozījums pārsniedza 1000 latu vidēji vienā sesijā (pagājušo nedēļ 6). Nelieli pārtraukumi nepārtrauktajā tirdzniecībā bija vērojami tikai piektdien, kad nekotēja Grindeku (vienīgais uzņēmums, kura kotācijā pēdējā laikā vērojami pārtraukumi). Visu otrā saraksta uzņēmumu kopējā tirdzniecība nedēļas laikā pārsniedza 1 000 latu robežu katram (pagājušo nedēļ 7; Kaijas tirdzniecība piektdien tika apturēta neiesniegtā ceturkšņa pārskata dēļ); pie tam Ditton pievadķēžu rūpnīcai, Liepājas metalurgam un Valmieras stikla šķiedrai pārsniedza 10 000 latu, bet Rīgas kuģu būvētavai un Rīgas transporta flotei pat 25 000 latu. Absolūtais rekords tika sasniegts trešdien, kad Ditton pievadķēžu rūpnīcu, Rīgas kuģu būvētavu, Rīgas transporta floti un Valmieras stikla šķiedru tirgoja aptuveni 8500-9000 latu līmenī.

Cenu izmaiņas pārsvarā bija negatīvas. Cenas pieauga - Olainfarm +5% (trešo nedēļu pēc kārtas) un Rīgas transporta flotei +6.25% (arī trešo nedēļu pēc kārtas). Pie tam flotes akcijas trešdien sasniedza jaunu šī gada maksimumu 0.22 lati un "nobijās", līdz piektdienai samazinoties līdz 17 santīmiem. Interesanta būs nāka

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra