Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šī nedēļa bija īpaša ne vien ar daudzajiem korporatīvajiem jaunumiem, bet arī ar to, ka pēc ilga un pārliecinoša kāpuma RICI indeksa uzvaras gājiens apstājās un nedēļas laikā vērtība samazinājās par 0.22%, un nedēļas nogalē bija 484,61 punkts. Arī kapitalizācijas indekss DJRSE nokritās par 0.46% un sesijas beigās bija 230,17 punkti.

Daudz labāk šonedēļ izskatījās biržas kopējais apgrozījums, kāpums par 38% līdz 6,39 miljoniem latu, no tiem 5,3 miljonus veidoja Latvijas Kuģniecības akciju izsole un 300 tūkstoši citi darījumi ar akcijām. Parāda vērtspapīru tirgus apgrozījums pieauga par 61% un sasniedza 783 tūkstošus Ls.

Kā jau minējām, būtiskākais šīs nedēļas notikums bija Latvijas Kuģniecības (LASCO) valstij piederošo 5,75% akciju publiskā izsole. Izsolīts tika 92.5% no piedāvātā apjoma par minimālo cenu 34 santīmi. Tādā veidā arī biržā par mainīgām cenām Kuģniecības akcijas vērtība saruka no 39 santīmiem līdz 36 santīmiem nedēļas beigās. Par atlikušo, neizsolīto vērtspapīru likteni tuvākajā laikā lems RFB vadība.

Ventspils Naftas (VNFT) lielākais akcionārs Latvijas Naftas Tranzīts nolēma atbalstīt LR Ekonomikas ministra J. Lujāna priekšlikumu par atsevišķu LNT un Latvijas valsts noslēgtā līguma punktu pārskatīšanu. Ziņas lika cenai palielināties no 1,26 latiem nedēļas sākumā līdz 1,29Ls nedēļas beigās. Naftas akciju apgrozījums pārskata periodā auga vairāk nekā 3,5 reizes, sasniedzot 85,4 tūkstošu latu apgrozījumu.

Latvijas Gāzes (GAZE) vadība informēja, ka peļņa šogad nebūs sliktāka kā pērn, kad tā bija 12 miljoni latu. Kompānijas prezidents Adrians Dāvis skaidroja, ka šāds peļņas līmenis būs iespējams, pateicoties pieaugošajiem gāzes realizācijas apjomiem un dabasgāzes tarifiem, kas kopš 1. jūlija ir palielināti par 12,5%. Vadība arī atbalstīja dividenžu izmaksu. Rezultātā jau tā dārgās gāzes akcijas piektdien vidēji tika tirgotas par 2 santīmiem - dārgāk nekā pirmdien. Par 800 akcijām palielinājās to apgrozījums, kurš šobrīd pārsniedz 3000 akciju. Iepriekšējos periodos vidēji tirgoja 2200 akcijas.

No Otrā saraksta interesantākās ziņas nāca no Valmieras stikla šķiedras (VLSS), kura presei ziņoja par pirmo astoņu mēnešu finanšu rezultātiem. Šajā laika posmā sasniegta 986,6 tūkstošu latu peļņa, kas ir par 31% vairāk nekā pērn šajā laikā. Finanšu direktors atzīmēja, ka Valmieras stikla šķiedras astoņos mēnešos sasniegtā peļņa drīz pārsniegs šajā gadā plānotos 993,6 tūkstošus latu. Stikla šķiedras akcijām izdevās pakāpties par vienu santīmu līdz 81 santīmam. Nedēļas laikā īpašniekus mainīja 7316 akciju, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā pagājušā nedēļā.

Vislielāko cenas kāpumu Otrajā sarakstā izdevās sasniegt Olainfarm (OLFA), piecu dienu laikā pakāpjoties par 10 santīmiem vai 38,4%. Akciju apgrozījums sasniedza 51,4 tūkstošus latu. Šāda cenu lēkāšana ir izskaidrojama ar iepriekšējā nedēļā uzņēmuma vadības lēmumu pārdot 26% akciju, kas akcijām lika kristies, un šonedēļ atgriezties nesenajā līmenī.

Brīvajā sarakstā, kā vienmēr, spēcīgākās kustības biržā. Lielākais ieguvējs šonedēļ Metālserviss (METL) - kāpums par 45,4% vai 5 santīmiem līdz 0,16Ls. Ievērības cienīgu cenas pieaugumu parādīja Saldus naftas bāze (SNB), augšā par 15% vai 10 santīmiem līdz 0,79 Ls. Kritumu izdevās apturēt zivju pārstrādes uzņēmumam Salacgrīva 95 (SG95), kas akciju vērtību palielināja par 13% vai 3 santīmiem līdz 0,26 Ls. Lielākie zaudētāji no brīvā saraksta bija tekstilrūpniecības uzņēmums Ogre (OGRE) - lejā par 37% vai 3 santīmiem līdz 0,05 Ls, Lokomotīve (LOKOM) cena samazinājās par 13% vai 3 santīmiem līdz 0,20 Ls.

Secinot var teikt, ka apskatītais periods bija visai nozīmīgs, pirmkārt, tādēļ, ka nostabilizējās RICI indeksa straujā izaugsme un mēs paredzam, ka tirgus kādu laiku atvilks elpu un atdzisīs. Otrkārt, apskatītais laika posms bija pirms nozī

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra