Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Jāņi ir pavadīti, alus izdzerts un saullēkts sagaidīts. Visam ir jāiet uz labo pusi.

Pirmsjāņu nedēļā Rīgas Fondu biržā akciju tirgus kopējais apgrozījums automātiskajā tirdzniecības sistēmā sasniedza 39.5 tūkstošus latu, kas ir par 38.28% mazāk kā iepriekšējā nedēļā. Sesijas vidējais apgrozījums bija ~7.9 tūkstoši latu. Īsajā pēc Jāņu nedēļā sesijas vidējais apgrozījums bija vēl mazāks - tikai 4.6 tūkstoši latu (-41.8%). RICI indekss divu nedēļu laikā samazinājās par 2.75 punktiem (-0.77%), uzrādot skaidru svētku tendenci - kritums pirmsjāņu laikā līdz 345.89 punktiem un pieaugums visās pārējās sesijās. Tomēr visumā akciju cenas perioda beigās maz atšķīrās no cenām perioda sākumā, kaut gan bija interesanti "izrāvieni".

Latvijas gāzei cena šajā laikā atsaucās uz pozitīvo ziņu plūsmu. Pēc paziņojuma par dividenžu izmaksu cena strauji uzkāpa līdz 5.62 latiem (šī gada maksimums), tad piedāvājuma trūkuma dēļ samazinājās līdz ierastajiem 5.56 latiem. Cena attiecībā pret aizpagājušo piektdienu nemainījās. Tirdzniecības amplitūda ievērojami pieauga un bija 9 santīmi, pie tam uz pieauguma pusi. Vidējais vienas sesijas tirdzniecības apgrozījums Latvijas gāzes akcijām bija tikai 2338 lati, kas ir visumā zems rādītājs, uzrādot pieaugumu pēc Jāņu nedēļā. Šonedēļ noteikti tirdzniecību ietekmēs ziņu plūsmas - pārdota Latvijas propāna gāze; Latvijas gāze uzvar šķīrējtiesā un šī notikuma atskaņas Latvijā, šogad plāno 7.4 miljonus latu peļņu.

Ventspils naftas akcijas neatguva ieguldītāju interesi un vidēji vienā sesijā tika tirgotas tikai 1474 latu apjomā. Saglabājās interesanta ziņu plūsma - joprojām kavējas 5% akciju pārdošanas līguma noslēgšana un Privatizācijas aģentūrā izvērtušās asas diskusijas, vai atļaut pagarināt līguma noslēgšanas termiņu (tomēr to pagarināja). Plānots izveidot jaunu meitas uzņēmumu naftas pārkraušanai; gadskārtējā pilnsapulce jūlija beigās un visbeidzot Man - Tess īpašnieks paziņoja, ka Lembergam būtu jāsamaksā 50 miljoni dolāru, lai viņu liktu mierā... Tā visa rezultātā Ventspils naftas akcijas cena 2 nedēļu laikā absolūti nemainījās un atradās 1 lata līmenī (3. nedēļu pēc kārtas).

Latvijas kuģniecības akcijas cena saglabājās 30 santīmi, nedaudz darījumiem esot 31 santīmu līmenī (tikai 2 sesijas jūnijā noslēdzās 29 santīmu līmenī). Salīdzinot ar aizpagājušo piektdienu, cena nemainījās. Tirdzniecības aktivitāte turpina samazināties un bija 1308 lati, ko noteikti izsauca pilnsapulce. Izmainījās neizpirkto valsts akciju (diezgan liels daudzums) biržā pārdošanas laiks - tas varētu notikt rudenī pēc atvaļinājumu perioda beigām. Vēl kuģniecība iesaistās prāmju biznesā uz Vāciju un piektdienas pilnsapulcē nelēma par statūtu grozījumiem.

Otrajā sarakstā valdīja visumā nogaidošs noskaņojums ar visumā zemiem darījumu apjomiem un neaktīvu tirdzniecību. Tirdzniecības aktivitāte un kvalitāte joprojām ievērojami samazinās - tikai Latvijas balzamu, Kaiju, Rīgas kuģu būvētavu un Rīgas transporta floti kotēja bez ievērojamiem pārtraukumiem. Pēc Jāņu nedēļā netirgoja Olainfarm akcijas.

Tikai Rīgas kuģu būvētavas tirdzniecības apjoms pārsniedza 1000 latu vidēji vienā sesijā (aizpagājušo nedēļ 3 uzņēmumu). Piecu uzņēmumu kopējais tirdzniecības apjoms 8 sesiju laikā bija virs 1000 latiem. Absolūtais rekords atkal pieder Rīgas transporta flotei (pagājušo trešdien nedaudz virs 2 200 latiem).

Cenu izmaiņas - visumā tādu bija maz. Cenas pieauga: Grindekam +1.47% pēc divu nedēļu sastinguma, kaut gan pārsvarā atradās 65 santīmu līmenī; Valmieras stikla šķiedrai +1.52% ar diezgan stabilu augšupejošu tendenci; Rīgas transporta flotei +6.67. Cena nemainījās: Ditton pievadķēžu rūpnīcai (jau visu mēnesi) un Rīgas kuģu būvētavai ar nelieliem izrāvieniem uz 40 santīmiem.

Cenas samazinājās: Latvijas balzamam -3.03% (otro nedēļu pēc kārtas sekojot svētku

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra