Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Neskatoties uz lielo korporatīvo jaunumu klāstu, akciju tirgus bija salīdzinoši maz aktīvs, ko apstiprināja arī RICI cenu indeksa vērtības samazināšanās. Rīgas Fondu biržas kopējais apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājās par 48% un veidoja 1,33 miljonus latu. Akciju tirgus apgrozījums bija 329 tūkstoši latu, kas ir par 34% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Biržas cenu indeksa RICI vērtība, salīdzinot ar pagājušo piektdienu, samazinājās par 0.81 procentu un nedēļas beigās bija 471,3 punkti.

Pēc Latvijas Kuģniecības (LASCO) pagājušajā mēnesī notikušās akciju publiskās izsoles, kurā visi pieteikumi tika apmierināti par 34 santīmiem par akciju, šonedēļ vēl joprojām akcijām neizdevās izsist 34 santīmu spēcīgo robežu. Nedēļas laikā cena bija nemainīga un tirgū par mainīgām cenām tika pirktas un pārdotas 22138 akcijas.

Latvijas Gāze (GAZE) bija viena no tām kompānijām, kas šonedēļ ziņoja par deviņu mēnešu finanšu rezultātiem. Tie patiešām bija iepriecinoši - apgrozījuma pieaugums par 21,7% un peļņa seši miljoni latu. Vienīgi uz rezultātiem nenoreaģēja tirgus un akciju cena pakāpās tikai par 0,3% līdz 5,94 latiem - Latvijas Gāzei šobrīd nebūt nav labākais rādītājs.

Tāpat šonedēļ izskanēja ziņas par Rosņeftj vēlmi apsvērt iespēju iegādāties Ventspils Naftas (VN) kapitāla daļas. Kā ziņoja laikraksts Dienas Bizness, tad Rosņeftj gatavība sarunām ar VN nenozīmē, ka tās būs pozitīvas un abas kompānijas sāks sadarbību. Svarīgs būs VN piedāvājuma saturs un analīze, ko veiks Krievijas kompānija. Arī Naftas akcijas, salīdzinot ar pagājušo piektdienu savā vērtībā palika 1,22 latu līmenī, tātad nemainīgas. Vienā sesijā tika tirgotas vidēji 512 akcijas, kas nav sevišķi liels skaits.

Biržā lielāko apgrozījumu sasniedza Grindeks akcijas - 118,6 tūkstoši latu. Šim uzņēmumam peļņa šī gada deviņos mēnešos bija 1.277 miljonus latu un apgrozījums auga par 18,4%. Rādītāji pārspēja prognozes. Lielāko daļu no apgrozījuma veidoja tiešie darījumi, bet pavisam kopā tika apgrozīti 119 tūkstoši vērtspapīru. Cena nedēļas laikā nokritās par 3% līdz 97 santīmiem.

Otru lielāko kritumu biržā šonedēļ izdevās sasniegt Kaijas akcijām - lejup par 19% līdz 0,17 latiem, ko visdrīzāk izsauca spekulatīvi darījumi vai arī neuzticība šim uzņēmumam nākotnē. Pēc ilgāka pārtraukuma biržā atkal tika apgrozītas NORD/LB akcijas. Pavisam divās sesijās īpašniekus mainīja 700 akciju par vidējo cenu 3,50 Ls.

No Brīvā saraksta, pirmkārt, gribētos pieminēt a/s Ogre 6 santīmu līmeņa izsišanu, uz ko investori gaidīja turpat divus mēnešus. Procentuāli lielākais kāpums bija Rīgas Juvelierim, par veseliem 50% vai 2 santīmiem. Otrs lielākais kāpums biržā bija Kalcekam - par 29% vai 10 santīmiem.

Brīvā saraksta lielākie zaudētāji un piedevām visā biržā bija Kurzemes atslēga 1 - lejā par 41% vai 12 santīmiem, Grobiņas Zvēraudzētava nokrita par 13% vai 7 santīmiem, Lokomotīve - lejā par 8.33% vai 2 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra