Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa


Ir aizvadīta izteikta pēcsvētku nedēļa, kad pagājušo svētku iespaidā tirdzniecības kvantitāte turpināja nedaudz samazināties. Patīkami, ka nedēļas sākumā ievērojami uzlabojās tirdzniecības kvalitāte un divas sesijas pēc kārtas tika kotētas visas oficiālā un otrā saraksta akcijas. Gaidāmo hokeja svētu ietekmē nedēļas nogalē tirdzniecības kvalitāte nedaudz samazinājās.

Ceturtajā aprīļa nedēļā Rīgas Fondu biržā akciju tirgus kopējais apgrozījums automātiskajā tirdzniecības sistēmā sasniedza 60.2 tūkstošus latu, kas ir par 5.2% mazāk kā pagājušonedēļ. Sesijas vidējais apgrozījums bija ~15 tūkstoši latu. Ja neņem vērā LB akciju tirdzniecību, kuras apjomi saglabājās zemā līmenī, tad pārējie emitenti tika tirgoti samērā aktīvi, kas palielinājās, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, - ~12.6 tūkst. latu. RICI indekss nedēļas laikā pieauga par 10.44 punktiem (+3.39%). Piektdien, ievērojot nedaudz piemirstu šī gada "tradīciju", tika sasniegts jauns šī gada maksimums - 318.7 punkti. RICI pieaugumu veicināja pozitīvās cenu izmaiņas. Jāatzīmē, ka akciju vērtības kritumu nebija.

Latvijas gāzei cena turpināja atrasties 5.53 latu līmeni, trešdien sasniedzot 5.54 latus (atkārtots šī gada maksimums). Cena attiecībā pret iepriekšējo nedēļu nemainījās, kaut arī ir sākusies zināma ažiotāža ap Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu par tarifu paaugstināšanu. Latvijas gāze tikmēr ir ievērojami uzlabojusi savus darbības rezultātus un sagaidāms, ka tie, pateicoties tarifu paaugstinājumam, saglabāsies augstā līmenī arī otrajā ceturksnī. Tirdzniecības amplitūda ievērojami samazinājās un bija tikai 1 santīms. Vidējais vienas sesijas tirdzniecības apgrozījums Latvijas gāzes akcijām bija 2587 lati, kas ir nedaudz zem vidējā rādītāja.

Ventspils naftas akcijas nedaudz atguva ieguldītāju interesi un vidēji vienā sesijā tika tirgotas 3898 latu apjomā. Tirgū bija divas pretrunīgas ziņas par nākotnes naftas piegādēm pa cauruļvadu. Apsīkusi ziņu straume saistībā ar iespējamajām nelikumībām privatizācijas procesā, taču domājams, ka tas nav uz ilgu laiku. Ventspils naftas akcijas cena pēc īslaicīga krituma pagājušonedēļ pieauga par 3.57%, atgriežoties šī gada maksimuma līmenī (0.87 lati).

Latvijas kuģniecības akcijas visu nedēļu tika tirgotas 29 santīmu līmenī, tikai piektdien cenai samazinoties līdz 28 santīmiem. Salīdzinot ar pagājušo piektdienu, cena nemainījās. Tirdzniecības aktivitāte saglabājās nedaudz virs 900 latiem vidēji sesijā.

Otrajā sarakstā valdīja visumā pozitīvs noskaņojums. Atkal tikai 3 no 9 uzņēmumu tirdzniecības apgrozījums pārsniedza 1000 latu vidēji vienā sesijā. Tikai Olainfarm un Rīgas kuģu būvētavas akcijas netirgoja katru dienu. 6 uzņēmumu kopējā tirdzniecība nedēļas laikā pārsniedza 1 000 latu robežu (pagājušo nedēļ arī 6). Absolūtais rekords pieder Latvijas balzamam piektdien un Liepājas metalurgam pirmdien, apgrozījumam esot ~4500 latu līmenī. Visumā otrajā sarakstā uzlabojās tirdzniecības kvalitāte, kvantitātei saglabājoties zemai.

Cenu izmaiņas bija pozitīvas vai arī to nebija vispār. Cenas pieauga - Ditton pievadķēžu rūpnīcai +9.52%; Valmieras stikla šķiedrai +6.78% (trešo nedēļu pēc kārtas), sasniedzot jaunu gada maksimumu 0.63 lati; Liepājas metalurgam +15.38% (arī trešo nedēļu pēc kārtas), trešdien sasniedzot ievērojamo 49 santīmu līmeni; Rīgas kuģu būvētavai +8.11% (piekto nedēļu pēc kārtas), un arī sasniedzot jaunu šī gada maksimumu 0.40 lati. Latvijas balzama cena joprojām atradās 1.54 latu līmenī ar lielu pieprasījuma pārpalikumu un šķiet, ka nākamnedēļ arī nemainīsies. Maksātnespējas procesā esošajai Kaijai akcijas tirgotas netika. Uzņēmums paziņoja par darbības rezultātiem, kas, kā jau tas bija gaidāms, nav sevišķi labi.

Nedēļas laikā cena nemainījās bez Latvijas balzama akcijām arī Grindekam, Olainfarm un Rīgas transporta flot

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra