Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Novembra pirmā darba nedēļa biržā bija tik pat maz aktīva kā iepriekšējā. Pateicoties dažiem atsevišķiem darījumiem, akciju tirgus apgrozījums šajā nedēļā palielinājās par 4% un bija 258 tūkstoši latu. RFB kopējais apgrozījums bija LVL 3,33 miljoni, kas ir par 69% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Tam par iemeslu bija aktīvā valsts parādzīmju tirdzniecība – pieaugum,s salīdzinot ar nedēļu atpakaļ, par 79%. Biržas indekss RICI piecu dienu laikā palielinājās par punktu un piektdienas sesijas beigās bija 470,04 punkti. Kapitalizācijas indeksa DJSRE vērtība palielinājās par 2,10% un nedēļas beigās bija 229,12 punkti.

Valsts un korporatīvajiem jaunumiem, kā vienmēr, maza ietekme uz tirgu, arī šī nedēļa nebija izņēmums. Tomēr pieminēšanas vērti ir jaunumi par starptautisko reitingu aģentūru FITCH, kura izmainīja visu ES kandidātvalstu reitingus. Arī Latvijas kredītreitings tika paaugstināts no stabila uz pozitīvu BBB+. Pozitīva prognoze nozīmē, ka nākotnē kredītreitingu varētu vēl paaugstināt. No kompānijām pozitīvas ziņas pienāca no Latvijas Kuģniecības - peļņa 9 mēnešos 9,7 miljoni latu. Ne tik labi veicies zivju pārstrādes uzņēmumam Kaija - deviņos mēnešos 800 tūkstošu latu zaudējumi un apgrozījums 3,3 reizes mazāks nekā pērn.No Oficiālā saraksta un lielākie darījumi biržā tika veikti ar Ventspils Naftas (VNFT) akcijām. Ziņas par šī gada 9 mēnešu zaudējumiem lika cenai nedēļas sākumā samazināties līdz 1,21Ls, bet piektdien atkal pacelties līdz 1,23Ls. Aktīvie vērtspapīru uzpircēji neļāva vērtībai sarukt zem 1,20Ls. Rezultātā tika panākts nedēļas lielākais apgrozījums 60,6 tūkstoši latu.

Latvijas Gāze (GAZE) cena salīdzinājumā ar iepriekšējo piektdienu pieauga par 0,2% vai vienu santīmu līdz 5,95 latiem. Kopā tika tirgotas 3085 akcijas, kas ir par 800 vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Latvijas Kuģniecība (LASCO) vērtspapīriem uz neilgu laiku izdevās pārvarēt spēcīgo 34 santīmu robežu, kad cena atsevišķiem darījumiem veidoja 35 santīmus. Arī piektdien cena saglabājās 0,35 Ls par akciju. Latvijas Kuģniecībai otrais lielākais apgrozījums šonedēļ 47,69 tūkstoši latu.

No Otrā saraksta divām kompānijām akciju cena pieauga, divām palika nemainīga, bet pārējām samazinājās. Spekulatīvu darījumu rezultātā uzņēmuma Kaija (KAIJ) akciju vērtība pie zema apgrozījuma palielinājās par 2 santīmiem vai 11,7%. Ditton (DPKR) sasniedza lielāko apgrozījumu no Otrā saraksta un veidoja 4. lielāko apgrozījumu biržā – 22,2 tūkstoši latu. Cena palika nemainīga 0,27 santīmi. Šīsnedēļas zaudētājs Brīvajā sarakstā Olainfarm (OLFA) - lejā par 5.88% vai 2 santīmiem.

Brīvajā sarakstā sen nepieredzēti lielu apgrozījumu izdevās uzrādīt a/s Ogre (OGRE) - kopumā tika tirgotas 428 tūkstoši akciju pie 23 tk. Ls apgrozījuma. Cena samazinājās par vienu santīmu līdz 6 santīmiem. Cits nedēļas ieguvējs bija Kurzemes A1 (KRA1), kuram vērtība palielinājās par 36% vai 8 santīmiem. Kinostudijai (RKS) cena uzkāpa līdz 70 santīmiem - augšā par 0,16Ls vai 29%. Zaudētāji no Brīvā saraksta: RRR (RRR) lejā par 13,51% vai 5 santīmiem, Kalceks (KALC) cena samazinājās par 9% vai 4 santīmiem un Rīgas AR (RAR) 2 santīmu vai 5,88% zaudējums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra