Hipotēku bankas tirgus operāciju daļa

2003. gada pirmajā februāra nedēļā Rīgas Fondu biržā akciju tirgus kopējais apgrozījums automātiskajā tirdzniecības sistēmā sasniedza 41.8 tūkstoti latu, kas ir par 23% vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Šī bija pirmā nedēļa šogad, kad nedēļas apgrozījums pieauga. Sesijas vidējais apgrozījums bija ~8.4 tūkstoši latu. RICI indekss nedēļas laikā pieauga par 4.85 punktiem (+2.34%). Jāatzīmē, ka pēc ierastā brīvdienu krituma (-3.13 punkti), RICI uzrādīja stabilu pieaugumu un sasniedza šī gada maksimumu (212.55 punkti).

RICI pieaugumā piedalījās praktiski visu uzņēmumu akcijas, atšķirībā no iepriekšējām nedēļām, kad oficiālajā sarakstā valdīja absolūts miers. Izņēmums ir Latvijas gāze, kas nostabilizējās 5.48 latu līmenī ar nelielu darījumu apjomu arī par 5.47 latiem. Ventspils naftas akcijas pēc klusuma visā nedēļas garumā piektdien piedzīvoja pieaugumu līdz 0.65 latiem (+4.84%). Pie tam pēc ilgiem laikiem pieauga arī tirgus aktivitāte līdz 12.4 tūkstošiem latu, kas kopumā ar visas nedēļas rādītājiem veido vidēji 2.6 tūkstošus latu vienā sesijā, pārsniedzot Latvijas gāzes 2.5 tūkstošus.

Iemesls tirdzniecības aktivitātes pieaugumam varētu būt paziņojumi, ka Transņeft ir gatavi pirkt Ventspils naftas valsts īpašumā esošās akcijas. Tomēr jāvēro notikumi nākamnedēļ, kas ļaus precīzāk spriest par investoru reakciju uz šīm ziņām. Arī Latvijas kuģniecības investori reaģēja uz pozitīvajām ziņām ("refrižeratoru flote nenes zaudējumus", "šogad būs peļņa"). Akcijas cena nostabilizējās 0.23 latu līmenī, uzrādot nedēļas pieaugumu 4.55%. Tomēr tirdzniecības aktivitāte bija zem 1000 latiem vidēji sesijā.

Otrajā sarakstā joprojām lielākais negatīvais notikums ir ļoti zemā tirdzniecības aktivitāte, kura tikai Valmieras stikla šķiedrai pārsniedz 1000 latu vienā sesijā. Tikai 2 uzņēmumu kopējā tirdzniecība nedēļas laikā pārsniedza 1000 latu robežu (pagājušo nedēļ 5). Lai arī katram otrā saraksta emitentam bija vismaz kāds darījums, nevienu uzņēmumu netirgoja katru dienu.

Otrā saraksta uzņēmumi arī deva ieguldījumu RICI pieaugumā, un bija tikai 1 samazinājuma gadījums. Cena nedēļas laikā samazinājās tikai Kaijas akcijām (-3 santīmi, 2 nedēļās -5 santīmi). Pārējo emitentu akciju cena vai nu nemainījās vai arī pieauga. Akciju cenu pieaugumi nedēļas laikā bija sekojoši: Ditton Pievadķēžu rūpnīca - 8.3%; Grindekss - 3.77%; Rīgas Transporta flote - 8%. Latvijas balzams nedēļas vidū piedzīvoja kritumu līdz 50 santīmiem, tomēr spēja atgūties līdz ierastajam maksimumam (0.53 lati).

Diemžēl tirgus nereaģēja uz pozitīvajām ziņām no Olainfarm (zaudējumus nesoša meitas uzņēmuma pārdošana) un Valmieras Stikla šķiedras (peļņas pieaugums). Jācer, ka nākamajās nedēļās mūs gaida vēl vairāk pozitīvu ziņu no šiem un citiem uzņēmumiem un pieaugs kopējais pozitīvais noskaņojums tirgū.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra