Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Tirgus sāk uzrādīt "atkopšanās" pazīmes. Pie tam tas notiek, esot zemam tirdzniecības apgrozījumam un kvalitātei.

Pirmajā jūlija nedēļā un pēdējā jūnija dienā Rīgas Fondu biržā akciju tirgus kopējais apgrozījums automātiskajā tirdzniecības sistēmā sasniedza 48.6 tūkstošus latu, kas ir par 23.04% vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Sesijas vidējais apgrozījums bija ~9.7 tūkstoši latu. RICI indekss nedēļas laikā pieauga par 7.12 punktiem (+2%), uzrādot nepārtrauktu pieaugumu visās notikušajās tirdzniecības sesijās jūlijā. Akciju cenas visumā pieauga vai nesamazinājās.

Latvijas gāzei cena šajā laikā turpināja atsaukties uz pozitīvo ziņu plūsmu. Cena attiecībā pret aizpagājušo piektdienu pieauga par 1.08%. Tirdzniecības amplitūda nedaudz samazinājās un bija 5 santīmi, proporcionāli vidējai cenai. Vidējais vienas sesijas tirdzniecības apgrozījums Latvijas gāzes akcijām bija tikai 960 lati, kas ir ļoti zems rādītājs, kura galvenais iemesls ir notikusī pilnsapulce (galvenais tās lēmums ir 20 santīmu dividenžu izmaksas apstiprināšana). Arī citas ziņas bija ne mazāk interesantas - diezgan plaša šķīrējtiesas sprieduma analīze, valsts meklē iespēju iegūt kompensāciju par Inčukalna gāzes krātuves zemes izmantošanu, kā arī LG prezidents Adrians Dāvis nāca klajā ar paziņojumu, ka valstij nebūtu jāmaksā šķīrējtiesas piespriestā kompensāciju, ja tā atteiktos regulēt rūpniecisko patērētāju tarifus.

Ventspils naftas akcijas vēl vairāk zaudēja ieguldītāju interesi un vidēji vienā sesijā tika tirgotas tikai 785 latu apjomā. Un tas notika pretstatā ļoti interesantajai ziņu plūsmai - Privatizācijas aģentūras valde pagarināja 5% akciju pirkuma līguma noslēgšanas termiņu; uzņēmums paziņoja, ka plāno izmaksāt dividendes (1 santīms uz akciju); LNT vadība paziņoja, ka tai līdz šim ir piedāvāts "atdāvināt" VN akcijas; paziņoti pirmā pusgada darbības rezultāti (6,5 milj. tonnu); Latvijas vēstnieks ASV apstiprināja amerikāņu interesi par mūsu terminālu. Tā visa rezultātā Ventspils naftas akcijas cena nedēļas laikā pieauga par 2% un nedēļu noslēdza 1.02 latu līmenī (pēc 3 nedēļu stagnācijas).

Latvijas kuģniecības akcijas cena arī izkustējās no maģiskajiem 30 santīmiem. Salīdzinot ar aiz pagājušo piektdienu, cena pieauga par 3.33%. Tirdzniecības aktivitāte nedaudz pieauga un bija 1985 lati. Jaunu būtisku ziņu nebija.

Otrajā sarakstā valdīja klusums ziņu jomā, zemi darījumu apjomi un neaktīva tirdzniecība, kas gan netraucēja visumā pieaugt akciju cenām. Tirdzniecības aktivitāte un kvalitāte joprojām ievērojami samazinās - tikai Liepājas metalurgu un Rīgas kuģu būvētavu kotēja katru dienu. Valmieras stikla šķiedru kotēja 2 sesijās; Ditton pievadķēžu rūpnīcu, Kaiju, Olainfarm un Rīgas transporta floti - trijās. Visi, acīmredzot, gaida pusgada rezultātu paziņošanu.

Tomēr Liepājas metalurga, Rīgas kuģu būvētavas un Rīgas transporta flotes tirdzniecības apjoms pārsniedza 1000 latu vidēji vienā sesijā (aizpagājušajā nedēļā tikai Rīgas kuģu būvētavai). Sešu uzņēmumu kopējais tirdzniecības apjoms bija virs 1000 latiem, Rīgas kuģu būvētavai un Rīgas transporta flotei pārsniedzot 8 000 latu līmeni. Absolūtais rekords atkal pieder Rīgas transporta flotei (pirmdien un otrdien virs 3 500 latiem).

Cenu izmaiņas - visumā pozitīvas. Cenas pieauga: Latvijas balzamam +4.17%; Ditton pievadķēžu rūpnīcai +10.53%; Olainfarm +5.88%; Rīgas kuģu būvētavai +2.56%; Valmieras stikla šķiedrai +4.48%, turpinot stabilo augšupejošu tendenci. Cena nemainījās: Kaijai ar kritumu nedēļās sākumā līdz 16 santīmiem; Liepājas metalurgam visu nedēļu esot 41 santīma līmenī (pērnā peļņa 1.1 miljons latu, dividendes neplāno) un Rīgas transporta flotei visu nedēļu atrodoties 16 santīmu līmenī.

Cenas samazinājās: Grindekam -5.8% ar ļoti zemu tirdzniecības akt

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra