Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Pagājušās nedēļas laikā tirgū bija vērojama starpbanku depozītu likmju straujas svārstības, kā arī ievērojams likmju kritums salīdzinājumā ar nedēlu pirms tam, ko izraisīja obligāto rezervju izpildes perioda noslēgšanās pagājušās nedēļas nogalē. Tā īstermiņa depozītu likmes nedēļas sākumā piedzīvoja kritumu, kas beidzās nedēļas vidū, kad tirgū atkal izveidojās pārmērīgi liels resursu iztrūkums.

RIGIBOR Overnight nedēļas sākumā samazinājās no 5.25 līdz 4.25, taču, pieaugot resursu iztrūkumam tirgū, nedēļas otrajā pusē likme sāka pieaugt un noslēdza nedēļu pie 4.45 atzīmes. Līdzīgas izmaiņas bija nedēļas likmei, kas no 4.79 iepriekšējā nedēļā samazinājās līdz 4.23, nedēļu noslēdzot 4.48.

Ievērojams pieaugums bija vērojamas ilgtermiņa likmēm 1 mēneša RIGIBOR palielinājās par 7 bāzes punktiem, līdz 4.40, 3 mēnešu likme - par 21 bāzes punktu, līdz 4.13, bet 6 un 12 mēnešu likmes - attiecīgi par 22 bāzes punktiem, līdz 4.18 un par 6 bāzes punktiem, līdz 4.50.

Pagājušā nedēļā Latvijas Banka (LB) REPO izsolēs izsniedza 50.00 milj.LVL, no tiem visus resursus uz nedēļu. REPO izsolēs kopējais izsniegtais resursu apjoms iepriekšējā nedēļā sasniedza 50.0 milj LVL. Vidējās likmes REPO izsolē uz nedēļu bija apgabalā 3.35-90. Pagājuša nedēļā LB strauji samazināja REPO izsolēs izsniegto latu resursu apjomu, kas arī bija galvenais iemesls starpbanku depozītu likmju kāpumam nedēļas otrajā pusē, kad tirgū bija vērojams liels resursu iztrūkums. LB SWAP izsolēs kopējais izsniegto latu resursu apjoms pieauga pat vairāk nekā tas samazinājās REPO izsolēs, taču tie tirgū parādījās tikai spot datumā, kad ir paredzēti norēķini no šīm operācijām. Pagājušās nedēļas laikā SWAP izsolēs tika izsniegti latu resursi 78.0 milj. vērtībā.

Pagājušā nedēļā parāda vērtspapīru tirgū tika veikti 27 darījumi par kopējo summu 1,012 milj. Ls. Lielākais apgrozījums bija ar Valsts 3 gadu obligācijām (LV0000560035), kas veidoja 0.38 milj.Ls.

Pagājušajā nedēļā notika Hipotēku bankas AM sērijas ķīlu zīmju izsole, tajā tika pārdotas ķīlu zīmes 154,5 tūkst.Ls nominālvērtībā ar vidējo peļņas likmi 5.50%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra