Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Gada pēdējais mēnesis iesākās ar patīkamu Rīgas Fondu biržas akciju kursu augšupeju, likumsakarīgi, ka arī pārējie biržas indeksi kustējās līdzīgi. Šīs nedēļas kopējais biržas apgrozījums bija 2,5 reizes lielāks par iepriekšējās nedēļas apgrozījumu un veidoja 2,96 miljonus Ls. Akciju tirgus apgrozījums bija 234 tūkstoši latu, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā pārskata periodā. Arī prasījuma vērtspapīru tirgus apgrozījums auga 2,69 reizes un sasniedz 2,73 miljonus latu.

RFB cenu indekss RICI nedēļas beigās pacēlās spārnos un uzrādīja 1,27% izaugsmi, sasniedzot 465,26 punktus. Kapitalizācijas indekss DJRSE palielinājās par 5,08% un sesijas beigās bija 229,61 punkts.

Par nedēļas ieguvēju noteikti var uzskatīt Ventspils Naftas (VNFT) akcijas, kuru vērtība daudziem par pārsteigumu piecu dienu laikā palielinājās no 1,21 lata pirmdien līdz 1,45 Ls piektdien. Pēc mūsu domām, iemesls tik straujam cenas kāpumam, kura laikā tika sasniegta visu laiku lielākā VN akciju cena brīdī, kad uzņēmums ziņo par lieliem zaudējumiem, varētu būt kāda investora lielā interese pēc šiem vērtspapīriem. Kopumā Naftas akcijas vērtība cēlās par 19,8%, veidojot otru lielāko akciju apgrozījumu biržā.

Arī Latvijas Kuģniecībai (LASCO) pēc ilgāka pārtraukuma izdevās pārsist 34/35 santīmu robežu. Kuģniecības akcijas nedēļas laikā cēlās par 5,88% jeb 2 santīmiem, veidojot 5. lielāko apgrozījumu biržā.

Latvijas Gāzes (GAZE) cena nedēļas laikā palika nemainīgi augsta - 5,50 Ls, kas izskaidrojams ar obligātās akciju atpirkšanā noteiktās cenas 5,50 iespaidu. Gāzei šajā nedēļā lielākais apgrozījums biržā – vairāk nekā 109 tūkstoši latu.

Arī Otrajā sarakstā šonedēļ daudz lielākas kustības nekā iepriekš, ko izsauca saasinātā brokeru interese par vērtspapīriem. Pie ieguvējiem var pieskaitīt Valmieras SŠR (VLSS), kuras akciju vērtība nedēļas laikā cēlās par 3 santīmiem vai 4%. Piektdien to cena bija 78 santīmi. Arī Rīgas Kuģu būvētavai (RKBV) kāpums par 4% vai 2 santīmiem, noslēdzot nedēļu pie 52 santīmiem. Par santīmu palielinājās Liepājas Metalurga (LMET) cena, kas sasniedza 72 santīmus. Jāatgādina, ka pirms divām nedēļām Metalurgs 10 mēnešu pārskata periodā uzrādīja vairāk nekā 3 miljonu latu peļņu, turklāt šonedēļ ASV atcēla ievedmuitas tarifus tēraudam, kas tieši, turklāt pozitīvi, ietekmē Latvijas uzņēmumu. Lielāko zaudējumu Otrajā sarakstā piedzīvoja Grindeks (GRDX), galvenokārt, tādēļ, ka nedēļu atpakaļ tā cena spekulāciju iespaidā uzlēca līdz 94 santīmiem. Rezultātā šonedēļ kritums par 3,2% atpakaļ uz ierasto 91 santīma līmeni.

Brīvajā sarakstā par veseliem 9 santīmiem vai 61% cēlās Rīgas Sporta pils akcijas, kam nav nekāda fundamentāla pamatojuma. Talsu MR augšā par trīs santīmiem vai 13% un ieguvēju sarakstu noslēdz Narūta ar viena santīma vērtības pieaugumu. Zaudētāji no Brīvā saraksta šonedēļ ir Gutta - lejā par 3 santīmiem vai 21%, Rota - cena samazinājās par 15 santīmiem vai 10% un Rīgas FF noslīdēja par 5 santīmiem vai 13%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra