Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šī biržas darba nedēļa bija īpaša ne vien ar Latvijas Kuģniecības neizsolīto vairāk nekā 860 tūkstošu akciju pilnīgu pārdošanu par 34 santīmiem, bet arī ar īso četru dienu darba nedēļu. Interesanti, ka investoru pieprasītais vērtspapīru daudzums bija 1,5 reizes lielāks nekā piedāvājums. Piektdien arī sākās Latvijas Gāzes akciju atpirkšana par cenu 5,50 Ls, kas biržā izsauca strauju šo akciju cenu kritumu, kas lika kristies arī RICI indeksam. LG akciju atpirkšanas piedāvājumu ir izteikuši LG Vācijas akcionāri Ruhrgas un E.ON Energie, kā arī Latvijas Ekonomikas ministrija.

Par 16% cēlās Rīgas Fondu biržas kopējais apgrozījums un nedēļas beigās bija 1,28 miljoni latu. Akciju tirgus apgrozījums sastādīja 444 tūkstošus Ls, kas bija 2,44 reizes vairāk nekā nedēļu iepriekš. Kā jau iepriekš minēts lielāko daļu apgrozījuma veidoja Latvijas Kuģniecības izsole. Cenu indeksa RICI vērtība samazinājās par 2,45% un nedēļas beigās bija 454,5 punkti. Kapitalizācijas indekss DJRSE samazinājās par 1,6% un piektdienas sesijas beigās sastādīja 216,89 punktus.

Kaut arī Latvijas Gāzes (GAZE) akcijas kritums šonedēļ nebija lielākais biržā, tās tomēr gribētos dēvēt par nedēļas zaudētājām, jo to vērtība, pateicoties zemajai atpirkšanas cenai, kritās dramatiski. Pie visai liela apgrozījuma - 27100 Ls - Gāzes akcijas cena samazinājās par 2,55% līdz 5,55Ls.

Latvijas Kuģniecības (LASCO) akciju cena joprojām nemainīga 34 santīmi, un, šķiet, ka šādā līmenī tā varētu palikt ilgāku laiku. Biržā tirgoto akciju apgrozījums - 3264 Ls - daudz reiz mazāks nekā citas reizes, kad Kuģniecības vērtspapīri bija tirgotāko akciju topa augšgalā.

Ventspils Naftas (NAFTA) akciju cenas turpmāka izaugsme tika nobremzēta ar pirms divām nedēļām publicētajiem sliktajiem deviņu mēnešu rezultātiem. Šajā periodā akciju cena vidēji pazeminājās par vienu santīmu un lielākā daļa akciju tika tirgotas par 1,21 Ls.

No Otrā saraksta tikai Olainfarm (OLFA) izdevās pacelties par 1 santīmu, pārējās Otrā saraksta akcijas vai nu palika nemainīgā līmenī, vai arī zaudēja daļu savas vērtības. Akcijas, kuras investori, acīmredzot, vairs neuzskata par perspektīvām, tuvākajā nākotnē, ir Kaija (KAIJ) - to cena samazinājās par 17,6% līdz 14 santīmiem. Nedēļas laikā īpašniekus mainīja 1320 akciju. Lielākais kritums šonedēļ. Valmieras Stiklašķiedrai (VLSS) arī smaga nedēļa. Cena zemē par 3,95% vai 3 santīmiem. Nemainīgas cenas izdevās saglabāt Latvijas Balzamam (BALZ) - 1,05 Ls, Ditton (DPKR) - 0,28 Ls. un Liepājas Metalurgs (LMET) - 71 santīms. Grindeks, neskatoties uz divu santīmu cenas sarukumu, izdevās sasniegt lielāko biržas apgrozījumu - 68 tūkstoši latu.

Brīvajā sarakstā ar vienas akcijas transakciju lielāko cenas kāpumu sasniedza Lokomotīve - augšā par 13,64% vai 3 santīmiem. Četras Brīvā saraksta akcijas vērtību zaudēja, bet atlikušās palika nemainīgā līmenī. Zaudētāji: Ogre - lejā par 16,67% vai 1 santīmu, Poligrāfists - mīnus 6 santīmi vai 9,68%, Olaines kūdra un Gutta - abas lejā par 1 santīmu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra