Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Sertifikātu tirgus pēc negatīvajiem paziņojumiem kā arī zemās privatizācijas aktivitātes pagājušā nedēļā piedzīvojis kārtējo cenas kritumu. Privatizācijas sertifikātu cena sasniegusi zemāko līmeni kopš pagājušā gada aprīļa, kad sertifikātu tirdzniecība uz brīdi vispār tika pārtraukta - tad vidējā mēneša iepirkšanas cena bija 4.18 Ls. Pagājušā nedēļā iepirkšanas cena no fiziskām personām svārstījās apgabalā no 4.39-4.59, turklāt tirgus jau ir nobīdījies vēl zemāk un sertifikātus pārdot pie šādām robežām var būt apgrūtinoši. Samērā augstos līmeņos turas sertifikātu pārdošanas tirgus, kur pagājušās nedēļas cenu apgabals bija no 5.17-5.62. Šāds pārdošanas cenu apgabals, kā arī lielā starpība starp iepirkšanas un pārdošanas cenām norāda uz tirgus straujajiem krituma tempiem. Šādai situācijai tirgū nevajadzētu saglabāties ilgi. Visdrīzāk tirgū vērojamais piedāvājuma pārākums izpaudīsies pārdošanas cenu kritumā līdz pašreizējām iepirkšanas vidējām cenām, savukārt iepirkšanas cenu kritums varētu būt vēl iespaidīgāks.

Nedēļas laikā tirgotais sertifikātu apjoms sasniedza 19,1 tūkst. sertifikātu. Lielākā daļa no tirgotā sertifikātu apjoma bija nedēļas sākumā, savukārt ceturtdien un piektdien tas nepārsniedza pat 3,0 tūkst. Grūti prognozēt, cik tirgū aktīvi būs pārdevēji, ja sertifikātu iepirkšanas cena noslīdēs līdz 3.00-3.50 Ls līmenim. Taču pagaidām tirgū esošais zemais apgrozījums, galvenokārt, varētu būt saistīts ar sertifikātu pircēju nevēlēšanos darboties pēc tirgus cenām.

Kompensācijas sertifikātu iepirkšanas cena pagājušās nedēļas laikā nokritās līdz pat 10.83 Ls. Arī kompensācijas sertifikātu cena tik zemos līmeņos nav bijusi kopš pagājušā gada septembra, kad kompensācijas sertifikātu lielā iztrūkuma dēļ tirgū sākās strauja cenas augšupeja. Kompensācijas sertifikātu tirgu negatīvi ietekmē pašlaik esošie sertifikātu izmantošanas apjomi, kā arī lielais cilvēku skaits, kas emisijas rezultātā tos iegūst.

Pagājušā nedēļā sertifikātu pārdošanas cena svārstījās apgabalā 14.46-16.12 Ls. Salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas nogalē reģistrēto 16.17 Ls šajā nedēļā sertifikātu iepirkšanas cena piedzīvoja 10.6% kritumu un šo nedēļu noslēdza pie 14.46 Ls. Sertifikātu iepirkšanas cena pagājušā nedēļā bija apgabalā no 10.83-13.93 Ls.

Apgrozījums kompensācijas sertifikātu tirgū pagājušā nedēļā sastādīja 6,76 tūkst. sertifikātu, kas ir par 2,2 tūkst. vairāk nekā nedēļu pirms tam, taču joprojām ir zemā līmenī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra