Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa


Sertifikātu tirgus pēc cenu straujā krituma iepriekšējā mēneša laikā pagājušā nedēļā nostabilizējās un privatizācijas sertifikātu iepirkšana pat sasniedza divu nedēļu augstāko līmeni. Turpretim kompensācijas sertifikāti turpināja savu kritumu un sasniedza kārtējās zemākās gada robežas.

Nedēļas laikā tirgotais sertifikātu apjoms sasniedza 21,8 tūkst, kas ir 2,6 tūkst. sertifikātu apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar nedēļu pirms tam. Turklāt izskatās, ka tirgus pie 4.00 robežas saskārās ar pārāk lielu pretestību un lielais pieprasījums nostiprināja sertifikātu iepirkšanas cenu. Pēc sertifikātu straujā cenas krituma un tirgus apgrozījumu kritumiem tirgū pēc ilgāka laika sāk parādīties pozitīvas tendences. Cenai pie pašreizējiem cenu līmeņiem būs lielas kāpuma iespējas, jo tai nopietna pretestība varētu parādīties tikai pie 5.20-5.40 Ls robežas. Pagājušā nedēļā sertifikātu pārdošanas cena svārstījās apgabalā no 4.92-5.39, nedēļu noslēdzot pie 5.22.

Kompensācijas sertifikātu iepirkšanas cena pagājušās nedēļas laikā nokritās līdz pat 8.78 Ls, kas varētu būt šo sertifikātu veida minimums pašreizēja situācijā un visdrīzāk šādā līmenī lieli darījumi nenotiks.

Pagājušā nedēļā sertifikātu pārdošanas cena svārstījās apgabalā 12.99-15.63 Ls. Salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas nogalē reģistrēto 14.46 Ls šajā nedēļa sertifikātu iepirkšanas cena piedzīvoja 9.3% kritumu un šo nedēļu noslēdza pie 13.11 Ls. Sertifikātu iepirkšanas cena pagājušā nedēļā bija apgabalā no 8.78-10.64 Ls.

Kompensācijas sertifikātu tirgus pieauga par 1.6 tūkst. sertifikātu un pagājušā nedēļā sasniedza 8.3 tūkst. sertifikātu.

Privatizācijas procesa labvēlīgas gaitas rezultātā kompensācijas sertifikāti varētu ļoti pozitīvi reaģēt cenas pieauguma veidā. Ja turpinās paaugstināt sertifikātu un naudas proporcijas par labu sertifikātiem, visdrīzāk kompensācijas sertifikātu tirgus varētu tuvāko mēnešu laikā piedzīvot būtisku korekciju no piedzīvotās lejupslīdes, jo pašlaik tirgū pie pastāvošiem cenas līmeņiem vērojams ļoti zems sertifikātu piedāvājums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra