Hipotēku bankas tirgus operāciju daļa

Nedēļas laikā sertifikātu tirgus raksturojās ar kārtējo apgrozījumu apjomu kāpumu un sertifikātu cenu kritumu, kas īpaši izpaudās kompensācijas sertifikātu tirgū, kur pēc janvāra laikā piedzīvotās sertifikātu cenu augšupejas tirgus sāk piedzīvot cenu atgriešanos iepriekšējos tirdzniecības līmeņos.

Privatizācijas sertifikātu tirgus pēc apgrozījuma krituma februāra pirmajā nedēļā, pagājušās nedēļas laikā pieauga par 25.63% un sastādīja 25.3 tūkst. sertifikātu. Šis ir otrs lielākais nedēļas laikā tirgoto sertifikātu apjoms šajā gadā. Sertifikātu tirgū vērojamais tirdzniecības apjomu pieaugums veicināja cenas kritumu. Pagājušā nedēļā sertifikātu iepirkšanas cena no fiziskām personām nedēļas nogalē sasniedza 5.59 Ls salīdzinājumā ar 5.61 Ls iepriekšējās nedēļas nogalē. Privatizācijas sertifikātu tirgus cena februārī turas virs janvāra vidējās sertifikātu tirdzniecības cenas 6.03, kas, galvenokārt, saistīts ar augstu iepirkšanas cenu no starpniekiem.

Sertifikātu tirgus cenas nedēļas laikā saglabājās aptuveni tajā pašā apgabalā, kur nedēļu pirms tam - 5.95/10 Ls par vienu sertifikātu.

Kompensācijas sertifikātu tirgū pieauga sertifikātu apgrozījums, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā nedēļā tirgotajiem 13.1 tūkst. pieauga par 10.8% un sasniedza 14.5 tūkst. Šāds kompensācijas sertifikātu apgrozījuma pieaugums neveicināja tirgus cenas stabilizāciju, turklāt sertifikātu piedāvājums pārsniedza pieprasījumu, kas izraisīja tirgus cenas kritumu. Tā kompensācijas sertifikātu cenas starpniecības uzņēmumiem salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pēdējās nedēļas cenas apgabalu 20.34-20.91 Ls šajā nedēļā svārstījās cenu apgabalā no 20.36-20.62 Ls. Sertifikātu iepirkšanas cena no fiziskām personām ceturtdien sasniedza savu zemāko cenu kopš 14-janv-03 un bija 18.50 Ls. Ja pagājušā nedēļā bija vērojama iepirkšanas cenu kāpums un pārdošanas cenu kritums, tad dotajā momentā tirgus ir sasniedzis savu piesātinājumu un nespēj apmierināt sertifikātu piedāvājumu.

Pēc kompensācijas sertifikātu piedzīvotās cenas augšupejas janvārī, kad tirgus cena strauji pieauga aptuveni par latu un lauza 20.00 Ls robežu, februārī varētu atgriezties iepriekšējā gada nogales līmenī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra