Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Sertifikātu tirgū pēc vairākām nedēļām, kuru laikā notika sertifikātu cenas stabilizācija jūnija nogalē, bija vērojama sertifikātu cenas pieaugums, kā arī palielinājās pieprasījums pēc sertifikātiem. Pagājušo nedēļu laikā tirgus vēl joprojām nebija noorientējies uz cenu ilgstošu augšupeju, par ko liecina, galvenokārt, sertifikātu pārdošanas cenu kāpums, iepirkuma cenām mainoties minimāli.

Pagājušo divu nedēļu laikā tika tirgoti 31,8 tūkst. sertifikātu 16-20.jūnija periodā un 13,6 tūkst. 25-27.jūnija periodā. Šajā laika periodā tirgus bija visai aktīvs, par ko liecina samērā augstais tirgoto sertifikātu apjoms. Pagājušās nedēļas laikā pieauga sertifikātu cenas, kas drīzumā varētu atgriezties cenu apgabalā, kāds tirgū bija pirms negatīvo ziņu paziņošanas par sertifikātu neizmantošana lielo uzņēmumu privatizācijā.

Jūnija nogalē Ministru prezidents izteica pārmetumus Ekonomikas ministram par kavēšanos noteikumu izstrādē, kas noteiktu tālāku privatizācijas sertifikātu izmantošanas kārtību. Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs K.Gerhards apgalvoja, ka noteikumi tiks iesniegti valdībā divu nedēļu laikā. Tirgus noteikti gaidīs noteikumu publiskošanu un negatīvu ziņu gadījumā cena varētu piedzīvot kritumu. Pēc manām domām paziņojumam nevajadzētu ļoti negatīvi ietekmēt tirgu, jo tas jau pašlaik darbojas, ņemot vērā, ka valsts lielie uzņēmumi netiks privatizēti par sertifikātiem un sertifikātu cena tirgū tiek uzturēta, pateicoties citu īpašumu privatizētāju pieprasījumam.

Pārskata laika periodā sertifikātu iepirkšanas cena svārstījās apgabalā no 4.60-4.81 Ls. Sertifikātu pārdošanas cenas salīdzinājumā ar 09-13.jūnija nedēļas nogalē fiksēto vidējo pārdošanas cenu 5.35 pēdējās divās nedēļās pieauga un svārstījās apgabalā no 5.45-5.61, noslēdzot periodu pie 5.55.

Kompensācijas sertifikātu tirgū iepriekšējo nedēļu laikā bija vērojams apgrozījuma kāpums, turklāt tālāku apgrozījuma pieaugumu iepriekšējo nedēļu laikā ierobežoja tirgus likviditāte.

Kā jau bija paredzēts, notika sertifikātu cenas kāpums, kas pagaidām vēl nav nozīmīgs. Pagājušo nedēļu laikā sertifikātu iepirkšanas cena svārstījās apgabalā no 10.94-12.61, noslēdzot periodu pie 11.67 Ls, pārdošanas cena svārstījās apgabalā no 13.85-15.41 Ls.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra