Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Sertifikātu tirgus iepriekšējās nedēļas laikā saglabājās gandrīz nemainīgs gan pēc tirgoto sertifikātu apjoma, gan pēc sertifikātu cenu tirdzniecības apgabaliem. Visdrīzāk apgrozījums un sertifikātu cenas attiecīgajos līmeņos varētu saglabāties tuvāko nedēļu laikā ar tirgus izaugsmes iespējām decembrī.

Pagājušā nedēļā tirgotais sertifikātu apjoms sasniedza 28,39 tūkst, kas ir 0,01 tūkst.

(+0.05%) sertifikātu apgrozījuma kāpums salīdzinājumā ar nedēļu pirms tam. Sertifikātu apgrozījumam paliekot nemainīgam, arī sertifikātu cenas palika iepriekšējās nedēļas līmenī. Tā iepriekšējās nedēļās laikā sertifikātu iepirkšanas cena no fiziskām personām bija apgabalā no 5.45-5.74 nedēļu noslēdzot pie 5.54, kas kopumā liecina, ka pie iepriekšējās nedēļas sertifikātu slēgšanas cenas 5.40 tirgū parādījās būtisks pieprasījums pēc sertifikātiem un apstājās sertifikātu cenas lejupslīde. Varētu prognozēt, ka novembra laikā cenai nevajadzētu noslīdēt zem 5.20-5.40 robežas. Sertifikātu pārdošanas cena pagājušā nedēļā svārstījās apgabalā no 6.14-6.45. Tirgū sakarā ar dzīvokļu privatizācijas apstāšanos visai loģiska bija gan cenas, gan apgrozījuma lejupslīde, taču cenas lejupslīde nebija ilgstoša un tirgus pagaidām stabili darbojas pie pašreizējiem cenu līmeņiem. Taču nav izslēgts sertifikātu iepirkšanas cenu kritums līdz 5.00 Ls robežai gadījumā, ja tirgus nedēļas apgrozījums nokritīsies zem 20 tūkst.

Arī kompensācijas sertifikātu tirgus pagājušās nedēļas laikā palicis gandrīz nemainīgs. Kopā pagājušās nedēļas laikā tika tirgoti 8,98 tūkst. sertifikātu, kas salīdzinājumā ar nedēļu pirms tam ir par 0,1 tūkst.(+1.07%) sertifikātu vairāk. Kompensācijas sertifikātu cena iepriekšējā nedēļā svārstījās apgabalā no 15.42-16.73, nedēļu noslēdzot pie 16.04 Ls. Kompensācijas sertifikātu iepirkšanas cena pagājušā nedēļā piedzīvoja mazu izaugsmi, bet pārdošanas mazliet nokritās. Tā kompensācijas sertifikātu pārdošanas cena pagājušā nedēļā bija apgabalā no 17.52-17.80. Joprojām sertifikātu cenu līmenis virs 18.00 Ls robežas ir diezgan bīstams un tam varētu sekot būtiska cenas lejupslīde.

Saeima galīgajā lasījumā ceturtdien pieņēma grozījumus privatizācijas likumā, pagarinot privatizācijas sertifikātu derīguma termiņu par vienu gadu - līdz 2004.gada 31.decembrim.

Šie grozījumi privatizācijas likumā paredz, ka pieteikumu un prasību iesniegšanas beigu termiņš tiesā un citās valsts institūcijās privatizācijas un īpašuma kompensācijas sertifikātu piešķiršanai būs šā gada 31.decembris. Tāpat izmaiņas likumā paredz, ka šā gada 31.decembris ir beigu termiņš privatizācijas sertifikātu kontu atvēršanai un papildus piešķirto sertifikātu ieskaitīšanai kontos. Pēc šī termiņa kontos varēs ieskaitīt tikai īpašuma kompensācijas sertifikātus un sertifikātus par politiskajām represijām, kas piešķirti pēc 2002.gada 31.decembra.

Tāpat Saeima nodeva komisijām vairākus likumprojektus, kas paredz atcelt privatizācijas sertifikātu izmantošanas termiņu un noteikt attiecīgajos likumos privatizācijas ierosinājumu iesniegšanas beigu termiņus. Valdības apstiprinātie grozījumi likumā par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju paredz, ka privatizācijas pieteikumi ir iesniedzami līdz 2005.gada 31.decembrim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra