Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Dolāra vērtība šajā laika periodā stabili kritās pret eiro un jēnu pasaules valūtas tirgū, savukārt pret mārciņu nedēļas beigās atradās aptuveni turpat, kur nedēļas sākumā. Virzību pārsvarā noteica ASV, Eiropas un Anglijas Centrālo banku sanāksmes. Tā kā prognozes attiecībā uz likmju samazināšanu visvairāk tika attiecinātas tieši uz Anglijas Centrālo banku, tad tas veicināja mārciņas vērtības krišanos nedēļas sākumā. Visu triju banku lēmums atstāt likmes iepriekšējā līmenī, nostādīja tirgus dalībniekus jau pierastajā situācijā - USD likmes zemas, EUR un GBP likmes ievērojami augstākas, tādējādi tie turpināja investēt naudas līdzekļus eiro un mārciņās, dolāra vērtība kritās. Eiropas Centrālā banka secināja, ka likmju samazināšanai pagaidām trūkst lielāki pierādījumi, kas liecinātu par pieaugušā eiro negatīvo ietekmi uz ekonomisko izaugsmi. Dolāra vērtības samazinājumu sekmēja arī ASV Valsts kases sekretāra izteikumi, ka lēts dolārs palīdzēs eksportam. Šajā sakarā speciālisti piezīmēja, ka pirms prezidenta vēlēšanām pašreizējos apstākļos, kad ir novērojams bezdarba pieaugums, amerikāņiem ir svarīgi stimulēt ekonomisko pieaugumu, un, kā viens no līdzekļiem, varētu būt eksports.

Eiro nedēļas laikā pieauga no 1.12 līdz 1.153 USD par EUR. Tirgus dalībnieku vienprātība un pacietība ir apbrīnojama - eiro pirkšana turpinās, atkal sasniegtas jaunas virsotnes bez nopietniem atsitieniem. Jau pavīdējušas prognozes, ka eiro varētu sasniegt 1.2 USD par EUR atzīmi jau tuvākajā laikā. Mēs stūrgalvīgi turpinām gaidīt šī izteiktā pieauguma trenda bremzēšanos un vēlāk arī pietiekami nopietnu atsitienu. Pagaidām tuvāko atbalsta punktu var sazīmēt pie atzīmes 1.144, tālāk seko 1.12 USD par EUR. Acīmredzot, esošajā situācijā pareizāk būtu turpināt savus brīvos resursus turēt eiro, un ļoti uzmanīgi sekot, vai kurss nešķērso augstāk minētos atbalsta punktus.

Lata vērtība pieauga pret dolāru - no 0.5705 līdz 0.563 LVL par USD. Nākamnedēļ priekšroka ir dodama latiem, tomēr jāturpina uzmanīgi sekot līdzi kursa svārstībām, jo rajona 0.575 - 0.58 LVL par USD šķērsošana var pavērt ceļu ilgākai korekcijai. Pēc iepriekšējo divu nedēļu notikumiem nākamā nedēļa diez vai varētu būt izšķirošā ieilgušā dolāra krituma trenda nopietnas aizkavēšanas ziņā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra