Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa


Valūtu kursus pasaules valūtas tirgū turpina virzīt notikumi Irākā. Šoreiz norises frontē tika iztulkotas par labu ASV dolāram, kurš nostiprinājās pret vadošajām pasaules valūtām. Pasaules uzmanības centrā bija sabiedroto karaspēka ieiešana Bagdādē un starptautiskās lidostas ieņemšana salīdzinoši vieglās kaujās. Šī lidosta ir nozīmīgs ieguvums, jo ļaus piegādāt sabiedroto karaspēkam papildspēku un militāro tehniku. Nozīmīgas pretestības trūkums no irākiešu puses pie Bagdādes sekmēja viedokļa veidošanos tirgū, ka konflikts varētu tikt drīz atrisināts. Šis fakts tad arī bija pieprasījuma pēc dolāriem (pareizāk, dolāru atpirkšanas) pamatā. Ekonomiska rakstura dati - straujš bezdarba pieaugums ASV martā (daudz lielāks nekā tirgū prognozēts), un negatīvās prognozes, ka ASV pirmā ceturkšņa IKP pieaugums labi ja sasniegs 1%, kā arī, iespējams, nepieciešamība samazināt jau tā zemās procentu likmes, nespēja kaitēt dolāram, jo, kā jau minēts, tirgus uzmanības centrā pagaidām ir karš Irākā.

Eiro nedēļas laikā diezgan strauji kritās no 1.095 līdz 1.068 USD par EUR. Pašreiz situācija izskatās labvēlīga dolāram. Tas varētu turpināt augt, ja nostiprinās zem atzīmes 1.07 USD par EUR, ja nākamajā nedēļā nenotiek kaut kas negaidīts kara frontē no irākiešu puses. Kurss varētu pat nokristies līdz atzīmei 1.045 USD par EUR, taču par nopietnu dolāra kursa pieaugumu vēl ir pāragri runāt. Ilgākā termiņā eiro balsta atzīme 1.02 un ļaunākajā gadījumā 0.95 USD par EUR. Ja arī karš beidzas ļoti ātri, tad priekšplānā izvirzīsies kara ietekme uz un ekonomiskais stāvoklis, kas ASV ir diezgan bēdīgs. Tātad tas vairs nebūs labvēlīgi dolāram. Pretestības punkts eiro pieaugumam varētu kļūt atzīme 1.07, tad 1.08 USD par EUR.

Lata vērtība pieauga no 0.585 līdz 0.579 LVL par USD. Pašreizējos apstākļos būtu pamatoti gaidīt atzīmes 0.57 LVL par USD sasniegšanu un, iespējams, šķērsošanu, ja kurss nostiprinās zem atzīmes 0.58 LVL par USD. Nākamnedēļ šī atzīme varētu mainīt savu lomu, no atbalsta punkta lata kāpumam kļūstot par pretestības punktu, nu, jau dolāra vērtības kāpuma ceļā, ja tāds notiks. Notikumi Irākā un pasaulē pašreiz liek dot priekšroku latiem nevis dolāriem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra