Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Visneizteiksmīgāk dolāra vērtība šajā nedēļā kritās pret mārciņu, turklāt pret eiro un jēnu kritums bija pārliecinošs. Dolāru negatīvi ietekmēja vairāki faktori, tostarp pakalpojumu sektora dati un nodarbinātības rādītāji ASV, kas nedaudz apbēdināja, jo bija zem prognozētā līmeņa, kaut gan arvien vēl liecina par ekonomisko izaugsmi un bezdarba līmenis samazinājās līdz 5.9%. ASV Valsts kases parāda vērtspapīru ienesīguma likme uzrādīja lielāko vienas dienas kritumu kopš 2001.gada 11.septembra. Savukārt eiro balstīja fakts, ka Eiropas Komisija noliedza ziņojumu, ka tā plāno ieviest valūtas kursu kontroles mehānismu, lai ierobežotu eiro straujo kāpumu. Pavīdēja ziņas, ka, kamēr eiro kurss ir zem atzīmes 1.35 USD par EUR, nav par ko uztraukties, kaut gan jau vairāku rūpniecības nozaru pārstāvji Eiropā ir izteikuši neapmierinātību ar eiro pieaugumu. Vēl eiro balstīja Vācijas bezdarba rādītāji, kas it kā ir samazinājies novembrī, kaut gan bezdarba līmenis saglabājās 10.5%.

Eiro šī perioda laikā pieauga no 1.194 līdz 1.218 USD par EUR, turpinot kāpumu otro nedēļu pēc kārtas. Ir izveidojies spēcīgs eiro pieauguma trends šo divu nedēļu garumā, un, lai sekotu kritums, ir jāpārvar trenda līnija, kas iet caur 1.21 – 1.215 USD par EUR rajonu. Gribās prognozēt, ka tas varētu notikties nākamo divu nedēļu laikā, ko varētu sekmēt Ziemas svētku tuvošanās, kad sākas garas brīvdienas un liela daļa tirgus dalībnieku aizver savas pozīcijas, lai netraucēti varētu baudīt svētku noskaņu. Par eiro pretestības punktu varētu patreiz uzskatīt atzīmi 1.23 USD par EUR, savukārt trenda līnijas šķērsošanas gadījumā to varētu sākotnēji balstīt atzīme 1.2 USD par EUR.

Lata vērtība pārliecinoši pieauga no 0.5475 līdz 0.5415 LVL par USD. Vēl arvien dolāra kurss Latvijas starpbanku tirgū atrodas pie pašas Latvijas bankas dolāru iepirkšanas robežas, kas liecina par lielo pieprasījumu pēc latiem. Nākamajās nedēļās atzīme 0.54 un nedaudz zem tās var izrādīties ciets rieksts. Līdz ar iespējamajām norisēm pasaules valūtas tirgū, dolāram var izdoties nedaudz atgūties pirms jaunā gada iestāšanās. Iespējamais dolāra pieauguma rajons varētu būt no 0.545 līdz 0.55 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra