Hipotēku bankas tirgus analīzes daļa

Kā tas jau ierasts, galvenais dolāra virzošais apstāklis arī šonedēļ bija kara jautājums. Tomēr apskatāmajā laika periodā dolārs bija spēcīgs ieguvējs pret vadošajām pasaules valūtām. Tam par pamatu bija paziņojums CNN, ka dažas Irākas amatpersonas esot vedušas sarunas ar ASV par padošanos. Diez vai šādu ziņu varētu uztvert vairāk kā baumu, taču tirgus atreaģēja uz to dolāram pozitīvi - acīmredzot, pārāk agresīvi pirms tam tika pārdoti dolāri.

Pēdējā laikā ekonomiskajiem datiem praktiski nav gandrīz nekādas ietekmes uz svārstībām valūtas tirgū. Tomēr ir vērts atzīmēt ASV sakarā publicētos datus - patēriņa klimats marta sākumā nokrities līdz zemākajiem līmeņiem pēdējās desmitgades laikā. Satraukums par iespējamo karu un negatīvā situācija darbaspēka tirgū ir par pamatu aizdomām, ka patēriņš varētu turpināt pasliktināties, kas ir ļoti negatīvi ASV.

Vēl viens negatīvs apstāklis bija ASV ārējās tirdzniecības saldo negatīvās tendences. Neskatoties uz to, ka dolāra vērtība ir kritusies pasaules valūtas tirgū, padarot ASV eksporta preces pievilcīgākas, tirdzniecības saldo ir vēl vairāk negatīvs 2002. gada ceturtajā ceturksnī. Vienīgā pozitīvā ziņa attiecībā uz ASV ekonomisko stāvokli bija rūpnieciskās ražošanas pieaugums par 0.1% pretēji speciālistu negatīvajam noskaņojumam pirms tam.

Eiro nedēļas laikā nokritās no 1.1085 līdz 1.069 USD par EUR. Kurss pagaidām nav spējis nostiprināties zem atzīmes 1.07 USD par EUR, kas varētu būt pozitīvs faktors eiro vērtības kāpuma turpinājumam. Pirmais šķērslis eiro pieaugumam būs atzīme 1.085 USD par EUR, tad 1.093 USD par EUR. Vispār grūti pašreiz prognozēt - fundamentāli nav pamata dolāram stipri augt, turpināt korekciju, kaut gan no tehniskās analīzes skatpunkta šī nedēļa bija stipri negatīva eiro. Tātad svārstību apgabals varētu būt no 1.07 līdz 1.093 USD par USD. Ja pārvar atzīmi 1.07, tad var nokristies līdz pat 1.04 USD par EUR.

Lata vērtība kritās no 0.571 līdz 0.582 LVL par USD. Dolāra vērtības pieauguma turpināšanās gadījumā var sagaidīt rajonu no 0.585 līdz 0.59 LVL par USD. Ja tomēr dolārs neturpina savu izrāvienu, jāgaida vēl vienu mēģinājumu pārvarēt atzīmi 0.57 LVL par USD. Pavisam nedaudz ir palielinājies pieprasījums pēc dolāriem Latvijas valūtas tirgū. Visumā nākamā nedēļa ir gaidāma interesanta, jo dažos jautājumos ieviesīsies tik ilgi gaidītā skaidrība.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra