Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šis laika periods iezīmējās ar dolāra vērtības kāpumu pret vadošajām pasaules valūtām. Šī bija ilgi gaidītā dolāra korekcija, kas ilga divas nedēļas un vēl nevar droši apgalvot, ka tā ir beigusies. Galvenais notikums finansu tirgū bija ASV Centrālās bankas lēmums samazināt procentu likmes par 0.25 vienībām (tagad likme ir 1%), kas ir mazāk nekā tirgus prognozēja (0.5 vienību samazinājumu). Šāds solis tika uztverts kā pozitīvs dolāram, jo procentu likmju starpība starp USD un EUR samazinājās (iepriekš Eiropas Centrālā banka samazināja likmi par 0.5 vienībām), un, acīmredzot, Centrālās bankas speciālisti uzskata, ka ASV ekonomikas stāvoklis nav tik bezcerīgs, lai veiktu lielāku likmes samazinājumu. Tagad atliek tikai gaidīt praktisku apstiprinājumu otrajam pieņēmumam pozitīvu ASV ekonomiskā stāvokļa raksturojošu rādītāju plūsmas izskatā, jo pretējā gadījumā dolāra vērtība varētu atsākt kritumu. Nākamajā nedēļā ir gaidāmi ASV rādītāji attiecībā uz rūpniecisko ražošanu un bezdarbu par jūnija mēnesi. Noteikti šie rādītāji sekmēs dolāra svārstības.

Eiro šajā laika periodā nokritās no atzīmes 1.193 līdz 1.14 USD par EUR. Domājams, atzīme 1.14 USD par EUR varētu balstīt eiro nākamās nedēļas laikā. Nākamai nedēļai var prognozēt svārstību apgabalu no 1.14 līdz 1.6 - 1.165 USD par EUR rajonam. Virs šī rajona paveras lieliska iespēja eiro sasniegt jaunu virsotni virs atzīmes 1.193 USD par EUR. Ja nākamnedēļ publicētie ASV ekonomiskie rādītāji izrādīsies sliktāki par prognozēto, tad var gaidīt dolāra vērtības kritumu, pretējā gadījumā tas var mēģināt pārvarēt atzīmi 1.14 USD par EUR.

Arī Lata vērtība šajā laika periodā nokritās no atzīmes 0.557 LVL par USD līdz 0.568 LVL par USD. Jāatzīmē, ka lielā mērā par diezgan lielo dolāra kursa kāpumu ir jāpateicas arī paaugstinātajam dolāru pieprasījumam Latvijas iekšējā tirgū - starpbanku kurss šajā laika periodā atradās aptuveni 0.0035 - 0.0045 vienību attālumā no Latvijas bankas dolāru iepirkšanas kursa. Dolāra kursa svārstību apgabals nākamajai nedēļai varētu būt no atzīmes 0.563 līdz 0.57 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra