Hipotēku bankas tirgus operāciju daļa

Pagājšnedēļ stiprāk kā nekad pasaules uzmanības centrā bija ASV - Irākas jautājums, par ko liecina milzīgās pretkara demonstrācijas visur pasaulē. Šis apstāklis, kā arī ANO ieroču inspektora ziņojums par to, ka pagaidām nav atrasti pierādījumi masu iznīcināšanas ieroču eksistencei Irākā un ka Bagdāde ir izrādījusi pretim nākšanu, liek cerēt, ka karš tiks vismaz atlikts uz kādu laiku. Tas sekmēja dolāra vērtības kāpumu nedēļas beigās. Visvairāk pret dolāru ir kritusies mārciņas vērtība, kamēr eiro un jēna kritās nedēļas sākumā un beigās, bet pieauga nedēļas vidū. Ekonomiska rakstura ziņām nebija jūtama ietekme uz valūtu kursiem. Var atzīmēt ASV rūpnieciskās ražošanas pieaugumu janvārī, ko veicināja auto ražošana, un kas bija augstāks par prognozēto.

Eiro nedēļu sāka no atzīmes 1.083 USD par EUR, nokritās līdz 1.0665 un nedēļas otrajā pusē pieauga līdz 1.0855 USD par EUR, pēc kā atkal sāka krist. Iespējams tuvākās dienas dolārs politiskās norises pasaulē varētu izmantot savā labā, taču tā kāpums varētu būt ierobežots līdz atzīmei 1.05 USD par EUR. Pirms tam pareizi dolāram ir jānostiprinās zem atzīmes 1.068 USD par EUR. Pretestības punkts eiro kāpumam būs rajons 1.078 - 1.08 USD par EUR. Ilgākā skatījumā eiro pieauguma tendencei vēl arvien tiek dota priekšroka.

Lata vērtība šajā nedēļā ir svārstījusies šaurās robežās - 0.5764 - 0.5815 LVL par USD, pateicoties lielajam dolāru piedāvājumam iekšējā tirgū. Patreiz starpbanku dolāra iepirkšanas kurss pret latu ir sasniedzis Latvijas bankas dolāru uzpirkšanas robežu. Iespējams ir dolāra vērtības pieaugums līdz atzīmei 0.585 LVL par USD, taču diez vai tas turpināsies tālāk, jo dolārs neizmantoja savas iespējas pieaugt Latvijā, kad tas stiprinājās pasaulē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra