Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šajā laika periodā bija novērojama, kaut gan neliela, tomēr tendence dolāram pieaugt pret vadošajām pasaules valūtām. Dolāra pieaugums tiek skaidrots ar pietiekami labiem ekonomiskajiem rādītājiem pēdējo nedēļu laikā (mazumtirdzniecības pieaugums, bezdarba samazinājums u.c.) un vairāku ASV kompāniju pozitīviem darbības rādītājiem (pusgada peļņa ir izrādījusies lielāka nekā prognozēts gada sākumā). Cilvēki pat ir kļuvuši pārāk optimistiski un to prognozes nedaudz pārspīlētas, gaidot arvien labākus datus, un uz normāliem rezultātiem reaģē pat negatīvi, kā to liecina, piemēram, patēriņa klimata indekss, kas pieauga, taču tikai nedaudz virs gaidītā, tāpēc dolārs nedaudz nokritās.

Eirozonas tirdzniecības saldo ir ar plus zīmi, tomēr eksporta pārsniegums pār importu šī gada pirmajos piecos mēnešos ir divas reizes mazāks nekā atbilstošajā periodā gadu iepriekš, acīmredzot, arī eiro kursa pieaugums sāk atstāt arvien jūtamāku ietekmi uz tirdzniecību.

Uz angļu mārciņu negatīvu iespaidu atstāj politiskā nestabilitāte valstī sakarā ar pierādījumu trūkumu attiecībā uz Irākas kara pamatotību. Kā liecina laikraksti, vairāki Blēra valdības pārstāvji pameta savus amatus jau kara sākuma etapā, nesen tika noslepkavots viens no vadošajiem britu ieroču inspektoriem un patreizējā noskaņa turpina būt ļoti neskaidra, iespējams sekmējot vairāku vadošu valsts amatpersonu atkāpšanos nākotnē.

Eiro nedēļas laikā nokritās no 1.135 līdz atzīmei 1.1115 USD par EUR, tomēr nedēļas otrajā pusē atguvās līdz 1.13 USD par EUR. Tuvākais pretestības punkts eiro kāpuma ceļā būs atzīme 1.14 USD par EUR, savukārt dolāra kāpumam traucēs rajons no 1.1 līdz 1.12 USD par EUR. Jāatzīmē, ka dolārs jau ir veiksmīgi iesoļojis šajā rajonā, bet, vai tam veiksies arī turpmāko pāris nedēļu laikā, ir nopietns jautājums. Pavisam īsa termiņa skatījumā eiro balstīs atzīme 1.124 USD par EUR, kuru šķērsojot, eiro var nokristies līdz atzīmei 1.1 USD par EUR.

Lata vērtība šajā laika periodā nedaudz pakritās. Beidzot dolārs ir sasniedzis ilgi gaidīto atzīmi 0.575 LVL par USD, pakāpjoties no 0.569 LVL par USD. Tuvākās nedēļas laikā prasās neliela atelpa, sekmējot dolāra kritumu līdz atzīmei 0.563 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra