Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Dolāra
vērtība šī gada nogalē turpināja kristies pret vadošajām pasaules valūtām. Visumā tam par pamatu bija ASV tekošā konta deficīts - kas aizkavē pozitīvo ASV ekonomisko datu atspoguļošanos dolāra vērtības pieaugumā. Inflācijas draudu neesamība sekmē ASV Centrālo banku atstāt procentu likmes nemainīgas, kas savukārt padara dolāru neinteresantu salīdzinājumā ar citām valūtām, kuras piedāvā augstākas likmes, un kavē investīciju ieplūšanu ASV, tādējādi tekošā konta deficīta veiksmīgu finansēšanu.

Eiro šī perioda laikā pieauga no 1.213 līdz 1.2435 USD par EUR. Laikam nav lietderīgi kaut ko prognozēt attiecībā uz nākamajām divām nedēļām, ja nu vienīgi lielu šampanieša patēriņu, neveselīgu uzturu un daudz dāvanas..., tāpēc uzreiz pievērsīsimies nākamā gada sākumam. Dolāram klājas grūti un pagaidām nav būtiska iemesla, kāpēc tam tā nebūtu jābūt, it īpaši ilgākā skatījumā. Īsā termiņā var gaidīt virsotni pie atzīmes 1.25, savukārt atsities varētu dolāru pacelt līdz atzīmei 1.22 USD par EUR. Ilgākā skatījumā dolāram ir jāspēj pārvarēt rajons no 1.2 līdz 1.18 USD par EUR, lai iestātos ilgāks dolāra atgūšanās periods.

Lata vērtība pieauga no 0.5425 līdz 0.536 LVL par USD. Pagaidām vēl arvien izredzes labākas ir latam. Iespējamais dolāra pieauguma rajons varētu būt no 0.545 līdz 0.55 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra