Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa
Šajā laika periodā dolārs turpināja kristies pasaules valūtas tirgū. Vienīgi pret Japānas jēnu dolārs bija caurmērā nemainīgs. Gan ASV, gan Eiropa atzīmējās ar vājiem ekonomiskajiem datiem. Negaidīti vājš Vācijas IFO biznesa klimata indekss aprīlim (tas nokritās pretēji prognozēm pieaugt) norādīja, ka ekonomiskais pagrimums Vācijā turpināsies, neskatoties uz kara beigām Irākā. Vācijas patēriņa preču cenu indekss aprīlī apliecināja, ka inflācijas draudu nav. Savukārt ASV apbēdināja pirmā ceturkšņa IKP, kas uzrādīja gandrīz divreiz mazāku pieaugumu nekā prognozēts. Nedēļas bezdarba rādītāji ASV liek gaidīt nākamās nedēļas bezdarba datus par mēnesi ar lielu skepsi, speciālisti prognozē strauju kritumu jau trešo mēnesi pēc kārtas. Tātad nākamnedēļ jāgaida divi svarīgi rādītāji attiecībā uz ASV ekonomisko stāvokli - patērētāju noskaņojums un nodarbinātība. Pagaidām nekā iepriecinoša, tirgus dalībnieki turpina dot priekšroku eiro, pateicoties augstākām procentu likmēm.

Eiro nedēļas laikā pieauga no 1.082 līdz 1.105 USD par EUR. Tomēr drīz varētu sagaidīt atsitienu, kas varētu eiro vērtību samazināt līdz rajonam 1.085 - 1.08 USD par EUR, ja pirms tam, pareizi, kursam izdodas šķērsot atzīmi 1.095 USD par EUR. Lielāku un ilgāku atsitienu par labu dolāram varētu prognozēt nākamajā mēnesī. Līdz tam eiro var mēģināt pārvarēt atzīmi 1.11 USD par EUR. Nākamās nedēļas sākumā var gaidīt eiro vērtības nelielu kritumu, taču eiro pieaugums var atsākties nākamās nedēļas beigās. Gaidīsim stingrāku tehniskās analīzes signālu par eiro pārliecinošā pieauguma trenda (kopš pagājušā gada sākuma) pārvarēšanu vai vismaz nopietnu apdraudēšanu.

Lata vērtība nedaudz pieauga pret dolāru - no 0.581 līdz 0.575 LVL par USD. Turpinām gaidīt atzīmes 0.57 LVL par USD sasniegšanu jau tuvākajā laikā. Svārstību apgabals nākamajai nedēļai varētu būt no 0.575 līdz 0.578 LVL par USD. Latvijas iekšējā tirgū piedāvājuma un pieprasījuma attiecība turpina saglabāties stabila, par ko liecina kursa nostiprināšanās 0.001 vienību virs Latvijas bankas dolāru iepirkšanas kursa.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra