Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šī nedēļa bija samērā nabadzīga ekonomisko datu ziņā - vēl arvien dolāru negatīvi turpināja ietekmēt strukturālās problēmas ASV ekonomikā, ģeopolitiskās norises un raizes par iespējamo “protekcionistisku” (varētu tulkot, kā aizsargājošu) pieeju ASV politikā, kas attiektos arī uz dolāru (lētāks dolārs veicinātu ASV ekonomisko izaugsmi un palīdzētu atrisināt tekošā konta deficītu). Šādi faktori aizēno nesenos labos ASV ekonomiskos datus. Otrais ASV trešā ceturkšņa IKP uzrādīja pārliecinošu 8.2% pieaugumu. Eirozonā karstas diskusijas norisinājās par fiskālās stabilitātes paktu, tomēr Eiropas Savienības finansu ministri nolēma nesodīt Vāciju un Franciju par budžeta noteikumu neievērošanu. Tas tomēr būtiski neietekmēja dolāra apmaiņas kursu. Vēl var atzīmēt OECD prognozes attiecībā uz eirozonas ekonomisko pieaugumu - plus 1.8% 2004.gadā no plus 0.5% šogad.

Eiro šī perioda laikā no sākuma kritās - no 1.192 līdz 1.1755 USD par EUR, tomēr tas ilga tikai vienu dienu, pēc kā atsākās eiro pieaugums, sasniedzot jaunu virsotni 1.2015 USD par EUR. Domājams, ka šī nebūs pēdējā virsotne, vismaz strādāt ar skatienu uz augšu būs vieglāk, tomēr jāpatur prātā, ka atsitienam drīz ir jābūt. Eiro var lēnām turpināt augt, piemēram, līdz atzīmei 1.21 USD par EUR ar iespējamu īsu atsitienu līdz atzīmei 1.19 USD par EUR. 1.19 atzīmes šķērsošana var paildzināt eiro kritumu līdz apgabalam ap 1.16 USD par EUR, un tikai pēdējā pārvarēšana varētu signalizēt ilgāku dolāra vērtības atkopšanos, iespējams vairāku mēnešu garumā. Taču līdz tam vēl var izrādīties, ka pietiekami ilgs ceļš ejams.

Līdzīgi arī lata vērtība nedēļas sākumā pret dolāru pakritās no 0.5475 līdz 0.552 LVL par USD, taču tad sekoja lata kāpums līdz 0.5455 LVL par USD. Nākamajā nedēļā dolārs var saņemties un pārbaudīt 0.549 LVL par USD atzīmi, tomēr nopietnākam dolāra kāpumam ir nepieciešams pārvarēt rajonu no 0.555 līdz 0.56 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra