Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Šajā laika periodā dolārs svārstījās atšķirīgi pret katru no vadošajām pasaules valūtām, tomēr bija saskatāmas izmaiņas kursos par labu dolāram. Izteiktākas šīs izmaiņas bija dolāram attiecībā pret jēnu, kamēr mārciņa un īpaši eiro negribēja padoties. Svārstības pārsvarā noteica šādi faktori: gaidāmā Eiropas Centrālās bankas kārtējā sanāksme nākam nedēļ, kad daudzi speciālisti prognozē likmju samazinājumu pat par 0.5 vienībām, gaidāmā G8 valstu tikšanās arī nākam nedēļ, kad daudzi speciālisti sagaida dolāra krituma jautājuma pacelšanu tikšanās laikā, Buša komentārs, izsakot atbalstu stipra dolāra politikai (tomēr to drīzāk var uztvert kā vispārēju vēlmi pamatotos apstākļos redzēt dolāra vērtības atbilstību ASV ekonomiskajam stāvoklim pasaules ekonomikā), kā arī daži pozitīvi ASV reģionālie ekonomiskie dati - rūpnieciskās ražošanas pieaugums aprīlī un patēriņa klimata pieaugums maijā. Šie faktori bija labvēlīgi dolāram. Un, jo īpaši, pastiprināta runāšana no dažu amatpersonu puses dolāra krituma sakarā, parāda, ka sāpju slieksnis šajā jautājumā ir jau sasniegts, veicinot zināmas nedrošības sajūtas rašanos tirgū. Tādējādi straujš dolāra kritums īsā laika periodā ir stipri apšaubāms, drīzāk gaidāma kursa nostabilizēšanās un arvien lielāki atsitieni par labu dolāram.

Eiro vairs neizskatījās tik pārliecinošs kā iepriekšējās nedēļās un jau tiek novēroti pirmie daudz maz vērā ņemamie atsitieni. Šajā nedēļā eiro divreiz neveiksmīgi mēģināja pārvarēt atzīmi 1.193 USD par EUR un divreiz atkrita atpakaļ līdz atzīmei 1.169 USD par EUR. Tomēr iespējams, ka šis kritums vēl nav beidzies. Viens gan ir skaidrs - strauju un lielu kāpumu no eiro puses, kāds bija novērojams pēdējo divu mēnešu laikā, nav vērts gaidīt. Iespējams, ja Eiropas Centrālā banka procentu likmes atstāj nemainīgas nākam nedēļ, eiro varētu mēģināt pārbaudīt atzīmi 1.2 USD par EUR, tomēr potenciālais eiro kritums varētu būt lielāks nekā potenciālais eiro pieaugums patreizējos apstākļos. Domāju, ka var jau sākt pārorientēties, ja ne uz dolāru pirkšanu, tad uz esošo eiro pozīciju aizvēršanu. Eiro pirkšana šajā momentā nākamo divu mēnešu perspektīvā var izrādīties pārsteidzīga. Atbalsta punkts eiro pagaidām ir atzīme 1.16 USD par EUR.

Lata vērtība šajā laika periodā nedaudz nokritās no atzīmes 0.5545 LVL par USD līdz 0.5615 LVL par USD. Tuvākais šķērslis dolāra ceļā būs atzīme 0.57 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra