Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa


Šajā laika periodā dolārs turpināja kristies pasaules valūtas tirgū. Bezdarbs ASV pieauga par 6%, salīdzinot ar prognozēto 5.9%. Produktivitāte ASV pirmajā ceturksnī pieauga par 1.6%, kas ir mazāk par prognozēto 2.1% pieaugumu. Vājie eiro zonas ražošanas dati neko daudz nepalīdzēja dolāram, jo tie jau tikai apstiprināja to, ko tirgus jau tā zina - gan ASV, gan eirozonas ekonomiskais panīkums. Tomēr šis panīkums veicināja tirgu domāt par iespējām attiecībā uz likmju samazinājumu. To vēl vairāk pastiprināja ASV Centrālās bankas prezidents, skeptiski vērtējot pašreizējo ekonomisko stāvokli valstī un atzīmējot, ka iespējas samazināt likmi vēl pastāv, un tās tiks izmantotas tiklīdz tas būs nepieciešams. Kaut nedz ASV Centrālās bankas sanāksmē, nedz Eiropas Centrālās bankas sanāksmē, kas notiks nākamajā nedēļā, likmju samazinājums netiek prognozēts, tas tomēr tiek prognozēts tuvākā nākotnē attiecībā uz dolāra likmēm, un šis fakts nebūt neveicina dolāra vērtības celšanos. Lai arī ik pa brīdim tirgu var iepriecināt ar datiem, kas signalizētu par ekonomikas atkopšanos ASV, kamēr šie dati nav ļoti spēcīgi, dolāra vērtības pieaugumam nav nopietna pamata.

Eiro nedēļas laikā pieauga no 1.093 līdz 1.1285 USD par EUR. Lai gan atsitiens tā arī netika novērots šajā laika periodā, bet tostarp tika pārvarēta atzīme 1.11 USD par EUR, tomēr tam ir drīzumā jānotiek. Atsitiens varētu eiro vērtību samazināt līdz rajonam 1.095 - 1.1 USD par EUR. Taču jautājums ir atkal atklāts, vai tas būs pietiekami ilgs un tālāks par augstākminēto rajonu, lai to varētu nosaukt par lielo korekciju. Pagaidām par īstermiņa atbalsta punktu eiro var uzskatīt atzīmi 1.11 USD par EUR, kura šķērsošana liks kļūt uzmanīgiem un ne tik optimistiskiem attiecībā uz nopietnu eiro pieauguma trenda turpināšanos, teiksim, tuvākā mēneša laikā.

Lata vērtība pieauga pret dolāru - no 0.5775 līdz 0.568 LVL par USD. Tātad šajā laika periodā kursam izdevās nedaudz pakristies zem atzīmes 0.57 LVL par USD, tomēr pagaidām tas vēl nav nostiprinājies zem šīs atzīmes. Nākamnedēļ kurss varētu turpināt virzīties iesāktajā virzienā. Pretestības punkts būs atzīme 0.575 LVL par USD. Šīs un 0.58 LVL par USD atzīmes šķērsošana varētu nozīmēt ilgākas korekcijas aizsākšanos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra