Hipotēku bankas tirgus operāciju daļa

Šī nedēļa dolāra svārstību ziņā bija līdzīga iepriekšējai - nedēļas sākumā dolārs kritās, bet nedēļas otrajā pusē nostiprinājās. Visvairāk dolāram izdevās nostiprināties pret Anglijas mārciņu. Nedēļas nozīmīgākais notikums bija ASV pierādījumu uzrādīšana attiecībā uz masu iznīcināšanas ieroču izgatavošanu Irākā. Šis pasākums bija paredzēts nedēļas vidū, tāpēc līdz tam brīdim dolārs kritās, bet tā kā ASV bija salasījuši un uzrādīja "pierādījumus", dolārs nostiprinājās, pamatojoties uz uzskatu, ka tagad ASV nodomiem būs lielāks atbalsts no vadošo valstu politiķiem. Jāatzīmē, ka Huseins attiecībā uz visu šo jezgu domā, ka ASV un Lielbritānija tik ļoti vēlas karu, lai iegūtu kontroli pār naftu Vidējos austrumos. Neizbēgami ir, ka karš veicinās naftas cenu pieaugumu un bremzēs ASV uzņēmumu rentablu darbību. Attiecībā uz Eirozonas datiem ir jāatzīmē bezdarba pieaugums janvārī Vācijā (augstākais pēdējos piecos gados) un eirozonas biznesa aktivitātes indeksa krišanos janvārī.

Eiro nedēļu sāka ar atzīmes 1.0935 USD par EUR sasniegšanu, tomēr nedēļas beigās ir pietuvojies atzīmei 1.07 USD par EUR. Pagaidām dolāram neizdodas nostiprināties zem atzīmes 1.07 USD par EUR, kas ir nepieciešams, lai dolāra pieaugums nedaudz turpinātos. Labākajā gadījumā korekcijas turpināšanās varētu aiznest eiro kursu (pacelt dolāra vērtību) līdz rajonam 1.04 līdz 1.05 USD par EUR. Ja dolārs nenotur atzīmi 1.083 USD par EUR, var prognozēt tālāku eiro vērtības pieaugumu līdz atzīmei 1.1 vai pat tālāk.

Lata sakarā var minēt faktu, ka, pateicoties ieilgušajam dolāra kritumam, ir sarosījušies tie vietējā tirgus dalībnieki, kas ir palaiduši garām lielo dolāra kritumu, bet bailēs par tā turpināšanos steidz pārvērst savus iekrājumus vai dolāros veiktos noguldījumus citās valūtās, tostarp, latos, kā rezultātā dolāra kurss ir pietuvojies Latvijas bankas dolāru uzpirkšanas robežai. Šāds pavērsiens ir sekmējis to, ka dolārs gandrīz nav pieaudzis pret latu tajā laikā, kad tas auga pret vadošajām pasaules valūtām, bet svārstījās samērā šaurās robežās no 0.581 līdz 0.574 LVL par USD. Visumā prasās pēc dolāra vērtības korekcijas līdz rajonam 0.585 - 0.59, labākajā gadījumā līdz 0.595 LVL par USD, taču tam nepieciešams pārvarēt atzīmi 0.58 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra