Hipotēku bankas tirgus operāciju daļa

Dolārs diezgan pārliecinoši kritās šajā nedēļā pret citām vadošajām pasaules valūtām. Galvenā uzmanība turpināja būt pievērsta kara jautājumam - šoreiz tiek gaidīts balsojums no ANO Drošības padomes par ASV-Anglijas-Spānijas piedāvāto rezolūciju. Tā paredz dot Irākai laiku atbruņoties līdz 17.martam. Daudzi speciālisti uzskata, ka ASV varētu uzsākt karu jebkurā laikā pēc 17.marta neatkarīgi no tā, vai būs ANO atbalsts vai nē.

Vājāki nekā prognozēts bezdarba rādītāji ASV vēl vairāk apstiprināja viedokli, ka neskaidrība attiecībā uz Irākas jautājumu jau negatīvi ietekmē šīs valsts ekonomiku. Tirgus gaida, ka ASV Centrālā banka samazinās likmes vēl par 0.25 vienībām, likmei sasniedzot 1%. Kā redzams, pagaidām ir izjūtams akūts pozitīvo ziņu trūkums attiecībā uz ASV, kas neizbēgami negatīvi ietekmē dolāra pozīcijas pasaulē.

Dolāram nelīdzēja nedz baumas, ka notverts Bin Ladens, jo tās ir tikai baumas, nedz Eiropas Centrālās bankas lēmums samazināt likmes par 25 bāzes punktiem. Eiro vērtība tā iespaidā nedaudz samazinājās, tomēr vēlāk spēja atgūties, jo tirgus šādu samazinājumu uztvēra kā pozitīvu faktoru eirozonas ekonomikai.

Eiro pārliecinoši pieauga no 1.0765 līdz 1.106 USD par EUR. Tas nozīmē, ka kurss šoreiz ir pametis savu iepriekšējo svārstību apgabalu. Var prognozēt eiro vērtības pieaugumu līdz brīdim, kad tiks rasts jauns nopietns pretestības punkts. Iespējams, par šādu punktu varētu kļūt atzīme 1.15, taču pirms tam eiro ceļā stāsies pašreizējā virsotne 1.1065 un tad 1.112 USD par EUR atzīme. Par atbalsta punktu eiro kalpos atzīmes 1.1, tad 1.094 USD par EUR. Dziļāka dolāra vērtības atgūšanās nākamajā nedēļā ir maz ticama. Jāgaida 17.marts, varbūt tad tiks ienesta kāda skaidrība tirgū līdz ar izmaiņām pašreiz aktuālajā politiskajā situācijā pasaulē.

Lata vērtība pieauga no 0.579 līdz 0.5705 LVL par USD līdz ar dolāra krišanos pasaulē. Neko īpaši atšķirīgu dolāra-lata kursa virzības sakarā no dolāra virzības pasaules valūtas tirgū nevar piezīmēt - pretestības punkti dolāra kāpuma ceļā būs atzīmes 0.575 un 0.58 LVL par USD. Pagaidām izvēle tiek dota par labu latam, taču pārāk agresīvi uzsvaru uz latu likt nākamajā nedēļā nav vērts, lielākas svārstības ir gaidāmas nedēļā pēc nākamās nedēļas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra