Hipotēku bankas
Tirgus operāciju daļa

Dolārs kritās pret vadošajām pasaules valūtām, izņemot eiro. Dolāra salīdzinošo stabilitāti un pieaugumu pēdējās nedēļās sekmēja cenu stabilizēšanās un kāpums akciju cenām pasaulē, kā arī kaut gan ļoti dažādie bet visumā optimistiskie, labāki nekā gaidīts ASV ekonomiskie dati - pieaugums pakalpojumu sektorā, taču pēdējo 9 gadu augstākais bezdarba rādītājs. Bija novērojams obligāciju pastiprināts piedāvājums par labu akcijām un pēdējā laikā dolārs vairāk seko līdzi norisēm akciju tirgū. Tomēr, kā apgalvo speciālisti, nopietnam dolāra kāpumam traucē ASV tekošā konta deficīts un, ja arī ASV ekonomika atkopjas pirms Eiropas un Japānas, deficīts varētu pieaugt vēl vairāk. Lielu ietekmi uz svārstībām valūtas tirgū neatstāja Sadama Huseina audio kasete, kaut gan ASV paliek potenciālo terora aktu galvenais mērķis. Vācijā ekonomiskā situācija turpina būt vāja - rūpnieciskās ražošanas pasūtījumi samazinājās maijā par 2.2 %, pateicoties straujajam eksporta kritumam.

Eiro šajā laika periodā sākotnēji pieauga no 1.14 līdz atzīmei 1.161 USD par EUR, bet pēc tam kritās līdz 1.144 USD par EUR. Kā redzams, atzīme 1.14 netika šķērsota, tādējādi tā iespējams balstīs eiro nākamajā nedēļā. Ja šī atzīme tiks šķērsota, eiro kritums varētu nedaudz ieilgt, taču tas var izbeigties jebkur starp atzīmi 1.14 un 1.09 USD par EUR. Eiro augšupeju ierobežos atzīme 1.16 USD par EUR.

Lata vērtība šajā laika periodā pieauga no atzīmes 0.568 LVL par USD līdz 0.563 LVL par USD. Dolārs būs izdarījis ļoti daudz, ja tiks līdz apgabalam 0.57 - 0.575 LVL par USD. Tā tālāks kāpums varētu draudēt ar nopietnākas dolāra atkopšanās spēkā esamību. Dolāra atbalsta punkts turpinās būt atzīme 0.563 LVL par USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra