Idejas vārdā strādāt vairs nevēlas

Finanses
2015. gada 5. novembris 12:38

Teju visas Latvijas neatkarīgās institūcijas prasa papildu finansējumu atalgojumam, tomēr tikai retā to dabūs, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija uzklausījusi neatkarīgo institūciju viedokli par 2016. gada valsts budžeta projektu. Konsultatīvajās sarunās par atbalstītajām un aiz svītras atstātajām prioritātēm brīžam uzplaiksnīja skaļāka un sasāpējusi nots, galvenokārt ar lūgumu pietuvināt esošo atlīdzību konkurētspējīgam atalgojumam.

Piepelnīties aizliegts

Kaujinieciski bija noskaņots tiesībsargs Juris Jansons, kurš atzina, ka gana aktīvi strādājis un kritizējis valdības darbu. Viņš var arī nepretendēt uz vēl vienu termiņu Tiesībsarga biroja vadītāja amatā, ja vien tas vainagotos ar institūcijas kapacitātes stiprināšanu, amatalgas palielinājumu biroja darbiniekiem un pašam tiesībsargam. «Vai varu šim amatam uzrunāt augstas raudzes speciālistus, ja amatalga ir 1600 eiro pēc nodokļu nomaksas?» retoriski jautāja J. Jansons, kura pilnvaras beigsies nākamā gada martā. Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Jolanta Plūme DB informēja, ka tiesībsargs prasījis biroja vadītāja amatalgas pieaugumu 77% apmērā. Pārējam personālam būtu nepieciešamas algas palielinājums par 10–25%.

J. Jansons fokusējās uz nepieciešamajiem papildu 211 000 eiro Tiesībsarga biroja kapacitātes stiprināšanai, tostarp darbinieku veselības apdrošināšanai, atvaļinājuma pabalstiem. «Kopš 2008. gada neesam varējuši palielināt atalgojumu nevienam birojā, un tas ir par iemeslu kadru mainībai 20% apmērā. Ja reiz cilvēktiesības valstī ir prioritāte, tad Tiesībsarga birojs ir jāstiprina. Ja jūs sakāt «nē», visticamāk, ir vēlme to turpināt vājināt,» norādīja J. Jansons.

10% pielikumu pie darba samaksas prasīja Prokuratūra, kas uzsvēra, ka prokuroram jebkādā veidā piepelnīties liedz likums.

No skolas sola

Arī Valsts kontroliere Elita Krūmiņa pamatoja nepieciešamību pēc papildu finansējuma algām. Proti, nākamgad būs jāpārliecinās, ka likumīgi tiek izlietota piešķirtā nauda prioritārajām nozarēm, kas valstī ir iekšējā un ārējā drošība.

Visu rakstu Idejas vārdā strādāt vairs nevēlas lasiet 5. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra