Parakstīšanos uz AS Citadele banka vērtspapīriem iespējams veikt no 23. oktobra līdz 3. novembra plkst. 15, liecina informācija bankas prospektā.

Jebkuram privātajam investoram, kurš ir Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas iedzīvotājs, un kurš iesniedz derīgu parakstīšanās piedāvājumu uz akcijām par kopējo parakstīšanās summu, kas nav mazāka par 50 eiro, tiek sniegta garantija saņemt akciju skaitu, kas ir līdzvērtīgs 50 eiro, dalot to ar piedāvājuma cenu, kā arī jebkuram privātajam investoram, kurš ir arī Citadele Grupas darbinieks vai amatpersona un vienlaicīgi arī Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas rezidents, kurš ar bankas starpniecību iesniedz derīgu parakstīšanās piedāvājumu uz akcijām par summu, kas nav mazāka par 1000 eiro.

Nepastāv ne minimālie, ne maksimālie ierobežojumi attiecībā uz akciju skaitu, uz ko iedzīvotājiem iesp ējams pieteikties. Galīgais akciju skaits, ko katram investoram būs iespējams iegādāties, tiks noteikts ap 4. novembri, kad tiks noteikta akciju publiskā piedāvājuma gala cena.

AS Citadele banka valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis uzsver: «Mums priekšā vēl ir aizraujošs darbs – prezentācijas starptautiskajiem un vietējiem investoriem. Ir labs pamats, lai viņi saskatītu un novērtētu Baltijas valstu ekonomiku izaugsmes potenciālu un atbalstītu Citadeles mērķi - kļūt par vadošo vietējo banku, kuru kā primāro izvēlas mazie un vidējie uzņēmumi un privātpersonas, kam svarīga augsta pakalpojumu un produktu kvalitāte un kura savus pakalpojumus attīsta visās trīs Baltijas valstīs. Kopš Citadeles izveidošanas 2010. gadā banka ir uzrādījusi pārliecinošu sniegumu un kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem banku zīmoliem Latvijā. Vēlamies arī piesaistīt starptautisko investoru uzmanību visam Baltijas reģionam; panākt, ka ikdienā tas ir ciešāk saistīts ar globālo kapitāla tirgu un uzņēmēji var labāk izmantot tā piedāvātās iespējas.»

Bankas padomes priekšsēdētājs Timotijs Kolinss (Timothy Collins) komentē: «Citadeles akciju iegādes publiskais piedāvājums sakrīt ar laiku, kad Baltijas valstis uzrāda noturīgu kāpumu ekonomikas izaugsmē. Turklāt esošie ilgtermiņa akcionāri sniedz pilnu atbalstu Citadelei tās attīstībai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai tā spētu sniegt vairāk finanšu pakalpojumus un produktus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem.»

Db.lv jau rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir devusi atļauju akciju sabiedrībai Citadele banka izteikt līdz 100 miljonu B kategorijas uzrādītāja akciju ar balsstiesībām publisko piedāvājumu, informē FKTK.
Vienas akcijas nominālvērtība ir noteikta 0,10 eiro apmērā. Vienas jaunās emisijas B kategorijas uzrādītāja akcijas pārdošanas cena ir noteikta robežās no 1,15 eiro līdz 2 eiro, ieskaitot akcijas nominālvērtību 0,10 eiro un akcijas emisijas uzcenojumu robežās no 1,05 eiro līdz 1,90 eiro. Galīgā pārdošanas cena tiks paziņota 2015. gada 4. novembrī.

Tāpat padome deva atļauju CITIBANK, N.A., Citadeles depozitāro sertifikātu (GDR) emitentam, izteikt AS Citadele banka līdz 16 666 667 depozitāro sertifikātu publisko piedāvājumu.

Lēmums par akciju un GDR emisiju tika pieņemts AS Citadele banka ārkārtas akcionāru sapulcē 13.oktobrī. Atbilstoši akcionāru sapulces lēmumam ar balsstiesībām esošās akcijas tika konvertētas par A un B kategorijas akcijām. Par precizētu vērtspapīru emisiju apmēru un cenas diapazonu tika nolemts akcionāru sapulcē 22.oktobrī.

Tāpat FKTK atļāva reģistrēt bankas prospektu 154,99 miljonu esošo B kategorijas uzrādītāja akciju un līdz 100 miljoniem jaunās emisijas akciju iekļaušanai AS Nasdaq Riga un depozitāro sertifikātu iekļaušanai Londonas Fondu Biržas Reģistrēto vērtspapīru Galvenajā tirgū. Viena depozitārā sertifikāta pārdošanas cena ir noteikta robežās no 6,90 eiro līdz 12 eiro, kas izteikta valūtas ekvivalentā ASV dolāros, bet par galīgo cenu tiks paziņots līdzīgi kā par vienas akcijas cenu – 2015. gada 4. novembrī bankas mājas lapā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra