Latvijas iedzīvotāju uzkrātais pensiju 2. līmeņa kapitāls sasniedzis līdz šim nebijušu apmēru - vairāk nekā divus miljardus eiro, tomēr lielākā daļa iedzīvotāju jeb 66% neseko līdzi un nezina, cik viņiem personīgi ir spējis nopelnīt viņa izvēlētais pensiju 2. līmeņa pārvaldnieks, liecina bankas Citadele sadarbībā ar snapshots.lv veiktā iedzīvotāju aptauja.

Lai arī iedzīvotāji kā vienu no galvenajiem pensiju 2. līmeņa pārvaldnieka izvēles kritērijiem atzīst pensiju plānu ienesīgumu, tomēr aptauja liecina, ka cilvēki neseko līdzi sava pensiju plāna ienesīgumam.

Aptauja liecina, ka svarīgākie kritēriji pensiju 2. līmeņa pārvaldītāja izvēlē ir drošs un uzticams pārvaldnieks (šādu atbildi snieguši 66% respondentu) un pensiju plānu ienesīgums (šādu atbildi snieguši 57% respondentu). Vienlaikus tikai 12% aptaujāto atzīst, ka zina, par cik izvēlētais pensijas pārvaldnieks palielinājis viņa pensijas uzkrājumu. Savukārt 20% aptuveni zina pensijas plānu vidējo ienesīgumu, bet trūkst informācijas par personīgā ieguldījuma peļņu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra