Aptuveni 2/3 Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka inflācijas līmenis tuvākā gada laikā pieaugs, savukārt inflācijas mazināšanos sagaida tikai 4% respondentu, liecina sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS 2006.gada decembrī veiktās aptaujas dati.

Interesanti, ka uz inflācijas līmeņa samazināšanos tuvākā gada laikā biežāk nekā caurmērā norādījuši tikai aptaujātie ar augstāko izglītību (tiesa, arī šajā grupā 66% iedzīvotāju prognozē inflācijas kāpumu).

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem 66% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka inflācijas līmenis tuvākā gada laikā pieaugs. Vēl 22% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka inflācija tuvākā gada laikā nemainīsies, un tikai 4% respondentu minējuši, ka, viņuprāt, inflācijas līmenis samazināsies.

Salīdzinot dažādu sociāldemogrāfisko grupu atbildes, var secināt, ka biežāk nekā caurmērā viedokli "inflācijas līmenis tuvākā gada laikā pieaugs" pauduši aptaujātie vecumā no 35 līdz 54 gadiem, Latvijas iedzīvotāji ar zemiem vai vidējiem ienākumiem, kā arī Zemgalē dzīvojošie.

Savukārt to, ka "inflācija tuvākā gada laikā samazināsies", biežāk nekā caurmērā norādīja tikai iedzīvotāji ar augstāko izglītību. Tomēr jāatzīmē, ka arī šajā grupā aptuveni 2/3 respondentu atzinuši, ka inflācijas līmenis pieaugs.

Dati iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās. Aptaujas veikšanas laiks: 08.12.2006. līdz 18.12.2006. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi kopumā tika aptaujāti 1017 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā. Izlase ir reprezentatīva attiecībā pret ģenerālo kopumu. Pētījuma statistiskā kļūda ir + / - 3% robežās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra