Šobrīd, pēc iedzīvotāju domām, labākais veids, kā investēt naudu, ir skaidra nauda vai nekustamā īpašuma iegāde, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Centra vadītājs Kaktiņš uzsver, ka pamazām attieksme mainās un cilvēki atkal izvēlas nekustamo īpašumu ieguldījumu veikšanai.

Patlaban 21% mājsaimniecību ir noguldījumi kādā no Latvijas bankām un tikpat – skaidras naudas uzkrājumi eiro.

Tikai 14% ir uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas klienti, bet 13% - pensiju 3. līmenis, secināts aptaujā.
8% ir investējuši nekustamā īpasuma iegādē, bet 7% - savā bizneā. Tikai 5% iegādājušies vērtspapīrus vai 2% - investīciju zeltu vai citus dārgmetālus.
Tikai apmēram ceturtajam nav pieredze jebkādos naudas uzkrājumos.

Tomēr, kā liecina aptauja, 59% mājsaimniecības piekrīt, ka brīvie līdzekļi jāiegulda peļņas gūšanai, bet 26% uzskata, ka tas nav jādara.

Arī tie, kuriem nav brīvi finanšu līdzekļi, uzskata, ka ieguldīt naudu ir prātīgi. Patlaban nav iedzīvotāju grupas, kuri uzskata, ka naudu nav jāiegulda.

58% izvēlētos mazāku risku un mazāku peļņu, savukārt 17% - lielāku risku un lielāku peļņu.

Savukārt 41% izvēlētos ieguldījumus uz garāku termiņu, bet ar lielāku peļņu. 34% izvēlētos ieguldījumus uz īsāku termiņu ar lielāku peļņu.

Lielākā daļa jeb 54% uzskata, ka ir sarežģīti investēt dažādos finanšu produktos, piemēram, akcijās, obligācijās un citos instrumentos. Tiem, kuriem ir pieredze vērtspapīru iegādē, 33% uzskata, ka tas ir vienkārši, taču lielākā daļa uzskata, ka tas ir sareģīti.

Aptaujāti 1005 respondenti visā Latvijā vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra