Patlaban Krievijas aktīvi investoriem atkal šķiet pievilcīgi, raksta The Wall Street Journal.

Kopš gada sākuma rubļa vērtība pret dolāru ir augusi par 17,5%, atgūstoties no pērnā gada zaudējumiem, kad vērtība samazinājās par gandrīz pusi. Savukārt kopš rekordzemās atzīmes sasniegšanas pērnā gada decembrī rublis ir spējis pieaugt par 46%.

Strauju kāpumu piedzīvojuši arī akciju indeksi. Tā, Krievijas rubļos nominētā indeksa vērtība kopš gada sākuma ir palielinājusies par 20%, salīdzinot ar 7,15% kritumu pagājušajā gadā.

Savukārt obligāciju ienesīgums šajā gadā investoriem nesis 16,86% lielu peļņu, salīdzinot ar 16,61% kritumu pērn.

Aktīvus pievilcīgus padara vairāki faktori, un, kaut arī pār Krievijas ekonomiku aizvien ir recesijas ēna, daudzi riski šajā gadā ir pazuduši vai mazinājušies. Tā, piemēram, naftas, kas ir viens no valsts galvenajiem eksporta produktiem, cena ir nedaudz atguvusies no sešu gadu zemākā līmeņa, savukārt pamiers Ukrainā ir mazinājis ģeopolitisko spriedzi.

Līdz ar to investoriem, kuri meklē augstāka ienesīguma investīcijas, Krievija ir kļuvusi par primāro ieguldījumu mērķi. Patlaban centrālās bankas noteiktā procentu likme ir 14%, salīdzinot ar likmēm ASV, eirozonā un Japānā, kur tās ir tuvu nullei.

Kā liecina pasaules fondu datu izpētes kompānijas EPFR statistika, šajā gadā starptautiskie investori ieguldījumu un biržās tirgotajos fondos investējuši 617 miljonus dolāru, bet valsts parādzīmēs – 216 miljonus dolāru. Salīdzinājumam – pērn gadā kopumā no šiem ieguldījumu produktiem aizplūda attiecīgi 675 miljoni dolāru un 516 miljoni dolāru.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra