Ieviesīs alternatīvo akciju tirgu

Finanses
2007. gada 2. aprīlis 14:24

Šodien, 2.aprīlī, Rīgas Fondu birža parakstījusi nodomu protokolu ar finanšu konsultāciju kompānijām Biznesa risinājumi, KPMG Baltic, LAIKA STARS un PriBalt par sadarbību First North Baltijas alternatīvā akciju tirgus attīstībā Latvijā. Šie ir pirmie uzņēmumi, kas pretendē uz alternatīvā tirgus Sertificēto konsultantu statusu.

Saskaņā ar Rīgas Fondu biržas sniegto informāciju Baltijas alternatīvais akciju tirgus būs daļa no OMX Ziemeļvalstu alternatīvā akciju tirgus First North. Vienota un vietējiem apstākļiem pielāgota alternatīvā tirgus First North izveidi nodrošinās Rīgas, Tallinas un Viļņas Fondu biržas. First North Baltijā plānots ieviest 2007.gada pirmajā pusē.

Uzņēmumiem kapitāla piesaistes iespējas First North Baltijas tirgū būs līdzīgas kā biržas galvenajā jeb regulētajā tirgū kotētajiem uzņēmumiem, savukārt iestāšanās un informācijas atklāšanas prasības būs ievērojami zemākas. Līdz ar alternatīvā tirgus izveidošanu Baltijā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem neatkarīgi no to lieluma pavērsies iespēja vērtspapīru tirgū piesaistīt kapitālu straujākai izaugsmes un konkurētspējas palielināšanai. Alternatīvais tirgus ir orientēts gan uz vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, gan strauji augošiem uzņēmumiem, kā arī jau nobriedušām kompānijām, kuras apsver iespējas ar laiku kotēties Baltijas Oficiālajā sarakstā. Investoriem alternatīvais tirgus paplašina ieguldījumu iespējas.

"Iespēja uzņēmumam vieglāk piesaistīt finansējumu veicina uz eksportu, inovācijām un drosmīgām idejām balstītas uzņēmējdarbības attīstību," skaidro Rīgas Fondu biržas valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Alternatīvā tirgus darbojas ar Sertificētu konsultantu starpniecību, kuru pienākumi sākotnējā posmā ietver uzņēmuma konsultēšanu par piemērotību alternatīvajam tirgum un finansējuma piesaisti, atbalstu dokumentu sagatavošanas un iesniegšanas gaitā. Tālākā posmā sertificētais konsultants nepārtraukti seko un atbalsta uzņēmumu izpildot alternatīvā tirgus informācijas atklāšanas prasības. Sertificētu konsultantu saraksts būs pieejams katrā no Baltijas biržām. Uzņēmumi varēs izvēlēties sadarboties ar jebkuru no Sertificētiem konsultantiem.

Alternatīvā akciju tirgus First North sertificēta konsultanta statusu iegūs uzņēmumi ar pieredzi uzņēmējdarbības un finanšu konsultāciju jomā, kas izgājuši īpašu biržas organizētu apmācību programmu. Ar kompānijām Biznesa risinājumi, KPMG Baltic, Laika stars, PriBalt parakstītais nodomu protokols paredz turpmāku sadarbību alternatīvā akciju tirgus ieviešanā un apliecina šo kompāniju vēlmi iegūt Sertificēta konsultanta statusu tuvāko mēnešu laikā.

Pašreiz visās trīs Baltijas valstīs notiek darbs pie First North ieviešanas. Tiek veiktas pārrunas ar potenciālajiem konsultantiem, to apmācība un tirgus noteikumu saskaņošanas. Interesi par Sertificētā konsultanta statusa iegūšanu ir izteikuši arī citi korporatīvo finanšu un biznesa konsultāciju jomas pārstāvji, piemēram, Ernst & Young Baltic uc. Ieinterestajiem uzņēmumiem pirmais solis ceļā uz alternatīvo vērtspapru tirgu ir sazināties ar biržu vai kādu no Sertificētiem konsultantiem, lai vienotos par pirmo tikšanos.

Uzziņai:

First North ir alternatīva OMX organizētajam regulētajam vērtspapīru tirgum ar mazākām prasībām un atvieglotiem noteikumiem. First North ir īpaši piemērots jaunām un augošām kompānijām to izaugsmes fāzē. First North apvieno publiskā vērtspapīru tirgus priekšrocības ar vienkāršotām prasībām un bieži kalpo uzņēmumiem kā pirmais solis ceļā uz iekļaušanos regulētajā jeb biržas pamata tirgū. First North tika izveidota Dānijā 2005 gadā, Zviedrijā 2006. gadā, Islandē 2007. gada janvārī. Pašlaik OMX izstrādā First North piedāvājumu Somijai un Baltijas valstīm.

Lai uzzinātu vairāk, spiediet šeit.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra