Uzņēmums 4finance OÜ, kas Igaunijā piedāvāja ātros kredītus ar zīmolu vivus.ee, pārtraucis darbu Igaunijā un izsniegto aizdevumu līgumus nodevis Julianus Group meitasuzņēmumam Aktiva Finants, raksta Igaunijas medijs Äripäev Online.

Savukārt prasījumus apstrādās parādu atgūšanas uzņēmums Julianus Inkasso.

4finance OÜ vadītājs Aleksandrs Lavrentjevs Igaunijas medijam paskaidrojis, ka uzņēmums pārtraucis sniegt kreditēšanas pakalpojumus Igaunijā mātesuzņēmuma 4finance Group biznesa restrukturizācijas dēļ.

Äripäev Online raksta, ka uzņēmums strādāja Igaunijā divus gadus un šajā laikā nav izdevies gūt peļņu.

Vivus.ee mājaslapā teikts, ka vivus.ee ir pārtraucis kredītu izsniegšanu un vairs neizskata lūgumus izsniegt aizdevumus. Norādīts, ka 4finance nodevis izsniegto kredītu prasījuma tiesības Aktiva Finants.

LETA jau ziņoja, ka 4finance OÜ mātessabiedrība nebanku kreditētāja AS 4finance 2014.gadu noslēdza ar 41,26 miljonu eiro lielu apgrozījumu un 16,8 miljonu eiro peļņu. Pērno peļņu veido pamatdarbības peļņa 3,5 miljonu eiro apmērā un no ārvalstīs strādājošajām AS 4finance meitassabiedrībām dividendēs saņemtie 13,3 miljoni eiro.

AS 4finance un tās meitassabiedrības darbojas Latvijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Spānijā, Čehijā, Polijā, Bulgārijā un Gruzijā.

Pērn decembrī tika pieņemts lēmums pārdot meitassabiedrības Lielbritānijā un Kiprā.

AS 4finance nodarbina vairāk nekā 1500 darbinieku, no kuriem 230 strādā kompānijas centrālajā birojā Rīgā.

AS 4finance pagājušā gada finanšu pārskatā teikts, ka tā pieder Luksemburgā reģistrētam uzņēmumam 4finance Holding S.A.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra