Inflācija nemazināsies

Finanses
2007. gada 12. februāris 13:16

Jaunākajā informatīvajā biļetenā Patēriņa cenu izmaiņas Janvāris '07, Finanšu ministrija prognozē inflācijas tempa turpināšanos, Db.lv informēja Finanšu ministrijas sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Melnace.

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2007.gada janvārī, salīdzinot ar decembri, pieauga par 1,3%. Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, patēriņa cenas pieauga par 7,1%. Tādējādi inflācijas līmenis pēc samazināšanās līdz 6,5% 2006.gada oktobrī atkal pieaug, turklāt paredzams, ka šāda tendence turpināsies vēl vairākus nākamos mēnešus, prognozē Finanšu ministrija.

Februārī tiek sagaidīts sabiedriskā transporta pakalpojumu, kā arī ūdens piegādes cenu kāpums. Vienlaikus sagaidāms svaigo dārzeņu, kā arī atsevišķu augļu cenu sezonāls pieaugums. Turpinoties sezonas preču izpārdošanām, cenas samazināsies apģērbam un apaviem. Tādējādi Finanšu ministrija prognozē, ka februārī patēriņa cenu pieaugums būs 0,7%.

Biļetenā Finanšu ministrija analizē arī inflācijas 2007.gada prognozes un norāda, ka janvārim inflācijas prognoze bija 1,0%, savukārt faktiskais līmenis sasniedza 1,3%. Augstāka par gaidīto inflācija gada sākumā būtiski ietekmē arī gada inflāciju kopumā, tādējādi var sagaidīt, ka gada vidējā inflācija 2007.gadā sasniegs 6,7% (12 mēnešu inflācija decembrī 5,8%).

Finanšu ministrija biļetenu Patēriņa cenu izmaiņas izdod katru mēnesi, analizējot iepriekšējā mēneša patēriņa cenu līmeni, galvenās preču un pakalpojumu grupas, kuru cenu izmaiņas visbūtiskāk ietekmējušas inflācijas līmeni. Tāpat tiek analizētas patēriņa cenu groza indeksa izmaiņas, nākamā mēneša un gada inflācijas prognozes, apskatītas citu institūciju sagatavotās inflācijas prognozes un citi būtiski jautājumi.

FM biļetens Patēriņa cenu izmaiņas pieejams Finanšu ministrijas mājas lapā internetā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra