Atšķiras gan Krievijas oficiālie, gan patērētāju vērtējumi, bet ir skaidrs, ka dzīves dārdzība pieaug strauji, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Rubļa devalvācija, konkurences mazināšanās un vēl lielākas inflācijas gaidas Krievijā tiek minēti kā faktori, kas pērn likuši celties dzīves dārdzībai kaimiņvalstī, un, spriežot pēc oficiālajiem un neatkarīgajiem vērtējumiem, tas ir tikai sākums. Šogad inflācijai paredzams vēl spējāks lēciens.

Cita starpā tā nav laba ziņa Latvijas eksportētājiem. DB vairākkārt rakstījis, ka sevišķi pārtikas rūpniecībā Latvijas ražotāji atļaujas paturēt savas pozīcijas Krievijas tirgū, pateicoties dažādotajam eksportam un tuvākajā laikā pelnot citur. Atšķirīgi savu situāciju vērtē Latvijas farmācija, kuras produkciju krieviem nākas pirkt gribot vai negribot.

Pērn aptieku zāļu cenas Krievijā pieauga vidēji par 12,7%, bet šā gada pirmajos mēnešos – jau līdz pat 20%. Tas Ģenerālprokuratūrai atsevišķos gadījumos licis ķerties pie cenu pieauguma atbilstības izmeklēšanas, raksta Vedomosti. Analītiķi gan lēš, ka šogad aptieku zālēm jebkurā gadījumā vidēji jāsadārdzinās par 25%.

No visdažādāko veidu importa visai atkarīgajā Krievijā kā «zāles» pret inflāciju regulāri tiek piesaukta importa aizvietošana.

Plašāk lasiet rakstā Inflācija turpinās vārdzināt Krieviju ceturtdienas, 5. marta, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra