BPM Capital noslēdzis sava pirmā investīciju fonda – BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM) – izveidi, sasniedzot fonda kopējo apjomu 70 miljoni eiro, informē fonda pārstāvji.

BPM veiks investīcijas mezanīna darījumos Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Investīciju mērķis būs mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) un lielās uzņēmējsabiedrības ar augstu izaugsmes potenciālu, jo tie ir galvenais faktors, kas veicina ekonomisko izaugsmi, tirgus daļas un peļņas pieaugumu reģionā un ir uzskatāmi par visinteresantāko investīciju segmentu. Fonds nekoncentrējas uz noteiktiem sektoriem un var izskatīt visdažādākās situācijas, piemēram, paplašināšanās finansēšanu, uzņēmuma pārpirkšanu, bilances restrukturizāciju vai akcionāru struktūras reorganizāciju. BPM atbalsta pārbaudītus biznesa modeļus un pieredzējušas vadības komandas ar mērķi virzīt uzņēmumu tā nākamajā attīstības līmenī un vēlmi saglabāt uzņēmuma kontrolpaketi.

Fonds ieguldīs no 2 līdz 10,5 miljoniem eiro vienā darījumā. BPM mērķis galvenokārt ir uzņēmumu paplašināšanās darījumi un tādu projektu finansēšana, kas veicina izaugsmi Baltijas valstīs un Polijā.
BPM Capital ir investīciju pārvaldītājs, kam ir divi biroji – Tallinā un Varšavā. Šo fondu dibinājuši un vada četru partneru

komanda ar plašu pieredzi mezanīna investīciju jomā un kontaktu tīkla izveidē Baltijas valstīs un Polijā.
Eiropas Investīciju fonda izpilddirektors Pjērs Luidži Džilibērs skaidro, ka fonds BPM Mezzanine Fund ir radies, pateicoties Eiropas Investīciju fonda enkurinvestīcijām, un vairāku gadu laikā tas būs pirmais šāda veida fonds šajā reģionā. Šis ir vēl viens nozīmīgs solis, lai izveidotu pilnībā funkcionālu tirgus struktūru Baltijas valstu reģionā, viņš piebilst.

ERAB riska kapitāla fondu direktore Anne Fosemale saka, ka ERAB labprāt atbalsta BPM Baltijas valstīs, kas tādējādi nodrošinās nepieciešamos alternatīvos finansējuma avotus MVU. Fonds BPM Mezzanine veicinās MVU attīstību ne tikai piedāvājot kapitālu, bet arī piedāvājot mazajiem uzņēmējiem pieredzējušu investoru pieredzi, tādējādi uzlabojot MVU korporatīvo pārvaldību un nodrošinot ne tikai finansējumu, bet arī cita veida atbalstu. ERAB ir apņēmusies atbalstīt tādu inovatīvu vietējo komandu attīstību un izaugsmi, kurām ir tālejošs potenciāls, pateicoties to stratēģijai un darbībām riska kapitāla un privātā kapitāla nozarē.

Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs Harijs Švarcs atklāj, ka sabiedrības iepriekšējā pieredze rāda, ka investīcijas Latvijas un Baltijas uzņēmumos var piedāvāt gan ienesīgu atdevi pensiju plānu dalībniekiem, gan tik ļoti nepieciešamās kapitāla investīcijas ekonomikas attīstībai ar tālejošām pozitīvām sekām.

Fondu BPM Mezzanine Fund atbalsta investoru bāze, kurā ietilpst Eiropas Investīciju fonds (ar Baltijas Inovāciju fonda un Mezzanine Facility for Growth palīdzību), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), investīciju grupa Ambient Sound Investments (ASI), LHV pensiju fondi un Swedbank Investment Funds. Van Campen Liem darbojas kā Fonda juridiskais padomdevējs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra