Otrdien Eiropas akciju indeksu vērtība būtiski nemainījās, tirgus dalībniekiem gaidot eirozonas līderu samita rezultātus, kurā Grieķijai atkal jātiekas ar kreditoriem, liecina MarketWatch dati.

Stoxx Europe 600 indekss pakāpās par 0,3%. Vācijas indekss DAX 30 saruka par 0,3%, Francijas CAC 40 – par 0,34%, Itālijas FTSE MIB – pieauga par 0,7%, bet Spānijas IBEX 25 – par 0,05%.

Db.lv jau rakstīja, ka referendumā 61,31% grieķu nobalsojuši pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, liecina Grieķijas Iekšlietu ministrijas pirmdienas rītā publiskotie oficiālie rezultāti.
Par vienošanos ar aizdevējiem nobalsojuši 38,69% vēlētāju.
Vēlētāju aktivitāte referendumā sasniegusi 62,5%.

Pēdējā mēneša laikā, saasinoties diskusijām par Grieķijas parādu, Stoxx Europe indeksa vērtība ir samazinājusies par vairāk nekā 2,5%.
Akciju cenas saruka arī citu reģionu finanšu tirgos.

Grieķijas birža pagājušajā nedēļā tika slēgta un netiks atvērta līdz vismaz otrdienai.

Pirmdien akciju cenas pasaules tirgos samazinājās. «Šī ir izpārdošana, taču ne tik intensīva, kā tā varētu būt,» norāda BNY Mellon stratēģis Neils Mellors. Viņš piebilst, ka tirgus dalībnieki aizvien cer uz darījuma noslēgšanu, un spēcīgāku virzienu tirgū varēs redzēt tikai tad, kad būs lielāka skaidrība par risinājumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra