Investori vīlušies pēc ECB lēmuma

Finanses
2015. gada 4. decembris 12:08

Piektdien Eiropas akciju tirgus indeksu vērtība samazinājās, reaģējot uz Eiropas Centrālās bankas lēmumu, kurš, pēc tirgus dalībnieku domām, bija pārāk maigs, raksta MarketWatch.

Stoxx 600 Index samazinājās par 0,3%.

Ceturtdienas laikā pasaules kopējā akciju vērtība saruka par 270 miljardiem dolāru. Šajā nedēļā MSCI All-Country World Index vērtība ir samazinājusies par 1,5%. Kritumu galvenokārt veicināja pasaules enerģētikas kompāniju akciju cenu kritums Naftas eksportētājvalstu organizācijas sanāksmes dēļ.

Db.lv jau rakstīja, ka Eiropas Centrālās bankas papildu stimulēšana finanšu tirgus cerību priekšā nobāl, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Milzīgu tirgus dalībnieku uzmanību nedēļas otrajā pusē izpelnījās Eiropas Centrālās bankas (ECB) šā gada pēdējā sanāksme. Tika gaidīts, ka tās laikā ECB finanšu tirgiem pirms Ziemassvētkiem no dāvanu maisa izvilks ziņas par papildu ekonomikas nestandarta stimulēšanas pasākumiem. Šoreiz gan ECB no sava monetārās politikas lielgabala izšāva krietni mazāku zalvi, nekā pirms tam tirgus dalībnieki vidēji bija gaidījuši. Iestādes vadītājs Mario Dragi paziņoja, ka ECB eiro drukāšanas programmas darbību pagarinās par sešiem mēnešiem – līdz 2017. gada martam, un tā tiks turpināta arī ilgāk, ja būs tāda nepieciešamība.

Jāpiebilst, ka netika palielināti paši eiro kvantitatīvās mīkstināšanas ikmēneša apjomi – ECB arī turpmāk ik mēnesi uzpirks vērtspapīrus aptuveni 60 miljardu eiro vērtībā (tika gaidīts, ka tie mēnesī varētu tikt palielināti līdz 70–85 miljardiem eiro). Savukārt eiro depozītu likme tika samazināta par 10 bāzes procentpunktiem līdz -0,3%. Eiro bāzes likme mainīta netika – tā palika pie rekordzemās 0,05% atzīmes.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra