Investoriem šis ir drausmīgs gads

Finanses
2015. gada 1. oktobris 16:52

Izskatās, ka šis gads investoriem visā pasaulē būs tāds, ko viņi vēlētos pēc iespējas ātrāk aizmirst – akciju, izejvielu un valūtas fondu cenas ir samazinājušās, savukārt nelielos obligāciju guvumus dzēš inflācija, raksta Bloomberg.

Kā liecina apkopotie dati, MSCI All Country World Index, kas apkopo akciju cenas visā pasaulē, šogad sarucis par 6,6%, bet izejvielu cenu indekss Bloomberg Commodity Index kopš gada sākuma ir samazinājies par 16%. Valūtu fondu indeksa Parker Global Strategies LLC vērtība ir samazinājusies par 1,8%. Savukārt Bank of America Corp pasaules obligāciju cenu indekss ir audzis vien par 1%, kas ir mazāk nekā inflācija pasaulē, kas, pēc Starptautiskā Valūtu fonda aplēsēm, bijusi 2,5%.

Pēc trīs gadus ilga pieauguma akciju tirgū, kā arī ārkārtas kvantitatīvās mīkstināšanas pasākumiem, vājinoties ekonomikas izaugsmei tādās valstīs kā Ķīna un Brazīlija, tirgos patlaban vērojami mīnusi.

Analītiķi pasaules ekonomikas izaugsmes aplēses šim gadam samazinājuši no 3,5% līdz 3%, un centrālās bankas ir spiestas pagarināt savas ekonomikas stimulēšanas programmas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra